Англо-російський словник лінгвістичних термінів

28.07.2015

Англо-русский словник

Шукаєте англо-російський словник з линвистике? «Англо-російський словник лінгвістичних термінів» Дениса Хворостина — це те, що Ви шукали.

Що таке plesyonum. і чим spelling відрізняється від правопису. Прескриптивна лінгвістика — це лінгвістика яка? Functional sentence perspective — це не про актульном чи членуванні пропозиції? Де говорять на Singlish Ebonics. і хто користується texting ‘ом? Чим complex words відрізняються від compounds. На ці та багато інших питань ви знайдете відповіді в «Англо-російському словнику лінгвістичних термінів» Дениса Хворостина.

Робота над словником триває вже більше трьох років, і протягом цього часу словник зазнав значні зміни. Змінювалося не тільки зміст словника, але і його структура, оформлення. У ряді спеціалізованих двомовних словників цей словник виділяється інформаційною насиченістю. Крім власне перекладів термінів і термінологічних сполучень в словнику даються тлумачення значної частини лінгвістичних понять. Вкрай корисним робить словник і транскрипція, рідкісна в такого роду виданнях.

Про структуру словника слід сказати особливо. У словнику використовується унікальна система відсилань, що дозволяє за будь-якого компонента складеного терміна знайти його за лічені секунди. Ця ж система дозволила автору неухильно витримати головний лексикографічний принцип: максимум інформації на мінімумі площі. Так, на вісімдесяти сторінках тексту (див. малюнок нижче) розмістилося більше чотирьох тисяч термінів лінгвістики і суміжних наук. У це число не входять скорочення і абревіатури, які подані в словнику окремим додатком, і назви мов.

Англо-російський словник лінгвістичних термінів

В числі інших додатків вкажемо граматичний нарис, в якому описані основні тенденції сучасної англомовної терминосферы, а також список прізвищ вчених, який підкаже усталені у вітчизняній лінгвістиці способи передачі на письмі імен власних.

Словник буде корисний не тільки тим студентам, аспірантам і науковцям, які займаються перекладом лінгвістичної літератури, але і струдентам, що здають іспити з історії мовознавства, загального мовознавства, теорії мови, адже у словнику представлена термінологія всіх розділів сучасного мовознавства: фонетики і фонології, морфології і морфонологии, лексикології та лексикографії, синтаксису. У словнику ви також знайдете термінологію суміжних наук: психолінгвістики, соціолінгвістики, лінгвокультурології.

Щоб придбати повну електронну версію словника — файл PDF, який можна роздрукувати в зручному для себе вигляді, — ви можете скористатися зручними вам платіжною системою:

1. Я ndex.Гроші. рахунок 4100135712934 (прив’язаний до електронною адресою konf-csu@yandex.ru).

2. Webmoney. рахунки: R179447332179 (рублевий), Z277342559149 (доларовий), E176999698815 (євровий).

Вартість електронної версії словника — 70 рублів. При перекладі на доларовий і євровий рахунку оплата проводиться за курсом ЦБРФ на день покупки і також становить в рублевому еквіваленті 70 рублів. ВАЖЛИВО! В коментарі до перекладу вкажіть свою електронну адресу — протягом доби ви отримаєте на нього посилання, по якому можна буде завантажити словник.

Якщо з якої-небудь причини ви не отримали посилання на англо-російський словник з лінгвістики протягом доби, напишіть листа за адресою konf-csu@narod.ru c зазначенням, коли були переведені гроші.

25 лютого 2008 р.

Інформаційна підтримка:

Короткий опис статті: англо-російський словник

Джерело: Англо-русский словник лінгвістичних термінів

Також ви можете прочитати