Частотний словник англійської: «скачати-безкоштовно без реєстрації.. Audiophiles

20.02.2017

Частотний словник англійської: «скачати-безкоштовно без реєстрації»

Після того, як я вирішив підтягнути свій рівень знання англійської (головним чином в плані словникового запасу), практично відразу стало очевидно, що найбільш ефективний спосіб вивчення слів — виключно за частотними словниками. Точніше, способи вивчення і запам’ятовування можуть бути самі різні, але ось саме черговість, пріоритетність тих чи інших слів повинна визначатися виходячи з частотних словників.

Скажімо, читаєте ви книги англійською, і через кожні 10 слів вам попадається одне невідоме. Уявіть собі, попервах я записував кожне невідоме слово і щодня все їх зубрив. Але дуже скоро стало ясно, що ефективність такого вивчення близька до нуля — так як більшість цих слів зустрічаються лише раз — два за всю книгу, а в повсякденному лексиконі вони можуть зустрічатися взагалі раз в рік.

Саме тут на допомогу приходить частотний словник. Ідея така: вам зустрічається слово, переклад якого ви не знаєте. Спочатку ви пригадуєте: наскільки часто воно вам зустрічається взагалі? Якщо це слово з розряду «так, я чув його багато разів, але не знаю, як воно перекладається», впевнено ставте його на вивчення і повторення. Якщо це слово вам зустрічається рідко, або ви взагалі не можете пригадати, значить, саме час заглянути в частотний словник.

Є такий чудовий сервіс Test Your Vocabulary. який дозволяє за невеликий вибірці (кілька десятків слів), шляхом зіставлення ваших результатів з наявними даними статистичного аналізу, приблизно визначити ваш словниковий запас. Там же є різні графіки результатів, наприклад ось це розподіл учасників (неангломовних) за словниковим запасом:

Частотний словник англійської: «скачати-безкоштовно без реєстрації.. Audiophiles

Як бачимо, рівень словникового запасу більшості людей знаходиться в районі 4500 слів. Медіана ж розподілу знаходиться в районі 7800 слів (у половини людей словниковий запас менше, у половини — більше).

За даними інших лінгвістичних досліджень словниковий запас в 6-7 тисяч слів гарантує розуміння 85% англійської мови. Таким чином, можна укласти, що 6-тисячний словник для початку може бути цілком прийнятною метою.

Отже, повертаючись до нашого алгоритму. Після того, як ви знайшли невідоме вам слово — відразу ж шукайте його частотному словнику. Якщо, наприклад, ви задалися метою збільшити свій запас не менш ніж до 6000 тисяч слів, і шукане слово якраз входить в перші 6 тисяч — ставте його на повторення.

Фактично, після вивчення перших 6000 в НС, ваш словниковий запас буде звичайно ж більше, за рахунок тих слів, які ви вже знаєте, і які не увійшли в вивчений інтервал НС.

Ну а тепер питання. Де взяти частотний словник? В Гуглі? Як би не так.

Як правило, сайти з вивчення англійської пропонують нам тільки першу тисячу слів НС, а за більш обширний словник доведеться платити. Так, перші пошуки словника хоча б на 3000 слів викликали у мене бурю обурення. Але потім мені все ж вдалося знайти досить великий словник, яким, однак, неможливо було користуватися для пошуку слів: він був розбитий на багато сторінок, а текст, до речі, був захищений від копіпаста (допомагає, звичайно ж, тільки у випадку зі школярами або домогосподарками). Тому, щоб нормально працювати з частотним словником, я (не без певної винахідливості) вицепіл зі сторінок код і об’єднав перші 6000 необхідних мені слів в одну таблицю .

Користуйтеся на здоров’я, і хай живе вільний доступ до інформації.

Update: розширив таблицю до 16000 слів. Цей словник має покрити 98% англійських фраз.

Примітка: в таблиці пропущені деякі номери — це власні імена, переводити які просто немає сенсу.

Інформація від спонсора

Примо4ки.сом: електроніка та гаджети за низькими цінами, продаж китайських телефонів. Якість гарантовано магазином.

Короткий опис статті: вивчення англійської мови аудіо скачати безкоштовно Як правильно вибрати черговість вивчення англійських слів? Частотний словник на 16000 слів. англійська, english, частотний словник, 16000 слів

Джерело: Частотний словник англійської: «скачати-безкоштовно без реєстрації» / Audiophile’s Blog

Також ви можете прочитати