Фразеологічний словник сучасного російської мови, Ларіонова Ю.

10.07.2015

Фразеологічний словник сучасного російської мови, Ларіонова Ю. А. 2014

Фразеологічний словник сучасного російської мови, Ларіонова Ю. А. 2014.

Пропонований словник містить близько 7 000 сталих виразів та словосполучень з тлумаченням та прикладами вживання їх у мовленні, а також історією походження. Крім того, у виданні містяться найбільш відомі крилаті вислови. Книга буде корисна школярам, студентам Внз і учням коледжів гуманітарної спрямованості, а також усім, хто цікавиться рідною мовою.

Фразеологічний словник сучасного російської мови, Ларіонова Ю.

буріданов осел (мн. ч. неупотр.). Книжн. upon.

Про людину, який не в змозі зробити вибір між двома рівноцінними рішеннями.

Вираз походить від імені французького філософа XIV ст. Жана Бурідана, який проілюстрував тему відсутності свободи волі дотепним приклад про віслюка. Якщо тварині запропонувати дві однакові оберемки сіна на рівній відстані від його морди, то воно, за твердженням філософа, скоріше помер би з голоду, ніж зважився на вибір.

буря в склянці води.

Збудження, переполох, гучний шум з незначного приводу.

І протиріччя Чацького смішно, тому що воно — буря в склянці води (В. Бєлінський).

Оноре де Бальзак приписує авторство цього виразу французькому письменнику, філософу і просвітителю Шарлю Монтеск’є, який назвав «бурею в склянці води» політичний конфлікт в європейській карликової республіці Сан-Марино.

Короткий опис статті: словник Завантажити pdf, djvu: Фразеологічний словник сучасного російської мови, Ларіонова Ю. А., 2014. Пропонований словник містить близько 7 000 сталих виразів та словосполучень з тлумаченням та прикладами вживання їх у мовленні, а також історією походження. Крім того, у виданні містяться найбільш відомі крилаті вислови. Книга буде корисна школярам, студентам Внз і учням коледжів гуманітарної спрямованості, а також усім, хто цікавиться рідною мовою. Б. буріданов осел (мн. ч. неупотр.). Книжн., upon. словник з російської мови, російська мова, Ларіонова

Джерело: Фразеологічний словник сучасного російської мови, Ларіонова Ю. А., 2014

Також ви можете прочитати