Фразеологія.ру, словник сталих словосполучень

16.07.2015

Фразеологія.ру, словник сталих словосполучень

Багатствами російської фразеології захоплювалися багато письменники та дослідники. Однак ми досі не маємо повного зводу фразеологічних зворотів російської мови, в той час як на матеріалі західноєвропейських мов створені словники, в яких зафіксовано від 40 до 70 тис. стійких сполучень.

Для підготовки Великого фразеологического словника російської мови зроблено чимало. Насамперед була створена фундаментальна теоретична база. Зародження російської фразеології як науки пов’язане з іменами наших великих фразеологов акад. В. о. Виноградова, проф. Б. А. Ларіна. Бурхливий інтерес до фразеології і справжній «фразеологічних бум» в нашій лінгвістиці спостерігався в 1950 1970 роки. Саме на цей час припадає творчий розквіт наукової діяльності цілої плеяди вчених А. М. Бабкіна, А. В. Молоткова, В. П. Жукова, М. М. Копиленко, М. Т. Тагієва, К. І. Ройзензона, Ю. Ю. Аваліані, З. Д. Попової, Р. Н. Попова і ін

Проходять всесоюзні наукові конференції з актуальних проблем російської та загальної фразеології в Ленінграді, Баку, Москві, Самарканді, Тулі, Вологді, Алма-Аті та інших містах; центрах фразеологической науки, формуються наукові «фразеологічні» школи. Самарканд стає Меккою російської фразеології. Там проходять конференції, видаються численні збірники праць, монографії, навчальні посібники з фразеології, бібліографічні покажчики. Велику популярність у Росії та за її межами отримує фразеологическая школа, очолювана професором Л. В. Ройзензоном і Ю. Ю. Аваліані. З цієї школи вийшли професора А. Р. Ломов, А. М. Эмирова, А. М. Бушуй, Е. А. Малиновський, А. Н.Тихонов. Представники школи внесли помітний внесок у теорію російської фразеології.

Короткий опис статті: словники

Джерело: Фразеологія.ру — словник сталих словосполучень

Також ви можете прочитати