Ідеологія української державності побудована на духовно гнилий

05.07.2015

Коментарі

27. Вятський житель : Re: Ідеологія української державності побудована на духовно гнилий основі

26. Олена Сергіївна : Відповідь на 25. Дмитро (Москва):

25. Дмитро (Москва) : Re: Ідеологія української державності побудована на духовно гнилий основі

2014-04-05 в 09:40

На жаль, все набагато гірше.

Фактично, має місце:

1. відмова священнослужителя (не знаю вже, хто такий цей о. Костянтин без прізвища, але заявлений як офіційна особа Донецької єпархії) від своєї, УПЦ МП, пастви. І це при тому, що проти тих жінок з іконами гауляйтер Донбасу абсолютно відверто анонсував репресії, шкодуючи лише про те, що не так швидко, як хотілося б — див. у матеріалі.

2. засудження «политправославия», тобто, по факту, протесту Православних Російської Церкви проти дій самозванців, нацистів і бандитів. Іншими словами: бути Православним і відкрито висловлювати підтримку київським «влади» (навіть якщо при цьому мимохідь відпускати хамські репліки на адресу Святішого, як робив прот. Георгій Коваленко), брати участь у протиправних діях і повалення законної влади — можна. це не буде «политправославием». Виступати ж проти «влади» бунтівників, очолюваних сектантом і саєнтологом — не можна, це засуджена «политправославие».

3. жодного слова на захист потрапили під каток репресій — як світських осіб, так і Православних священнослужителів (маю на увазі, насамперед, відкриті гоніння на о. Олега Мокряка). Немає ні слова про це (принаймні, я не знайшов) та на офіційному сайті УПЦ МП.

Контрастом служить, з одного боку, вчорашня заява Держдуми (дуже далеких, у своїй масі, від Православ’я людей!), де названо найбільш відомі політв’язні по іменах, з іншого — мужнє послання до духовенства і віруючих Одеської єпархії (зрозуміло, в першу чергу це мужній вчинок Владики Агафангела).

4. «роз’яснювальні бесіди з парафіянами Свято-Миколаївського храму» — по контексту, про те, що не можна виступати проти самозванців і його гауляйтера. Все, що вище, можна пояснити (прийняти) різними причинами. Цей пункт порядку денного, на мій погляд, є найновішим та найбільш страшним. Ніколи раніше за останні 25 років ні в одному храмі жоден священнослужитель не проводив політроботу для «звернення» парафіян в потрібне політично правильне русло. Це було ще місяць тому, немислимо (принаймні, для мене — може, я погано знаю українські реалії, але тим гірше для реалій). Висновок про те, що подібна подія може означати, що лежить на поверхні, і він невтішний.

страшні Часи. Добре б, хай би це були вже ягідки.

Православні, треба міцно молитися за наших батьків, братів і сестер на Україні. Всім, кому під силу.

24. М. Яблоков : Відповідь на 23. РодЕлена:

Короткий опис статті: російсько-український словник Диякон Володимир Василик про запеклій критиці з боку «філаретівців» ідеї Російського світу Василик Україна Софроній Черкаси Мединський

Джерело: Ідеологія української державності побудована на духовно гнилий основі

Також ви можете прочитати