Інтелектуальна пошукова система по словників. Словник Ожегова

10.07.2015

Добрий день!

&nbsp&nbspВы знаходитесь на сайті, який спочатку замислювався як «Сайт помічник кроссвордиста», тобто пошукова система яка з відомих кільком буквам, видасть «» варіанти слів, без їх пояснення, а людина за контекстом свого завдання визначає, який з них шукане. Але потім я захопився, і перед Вами ресурс містить кілька словників і енциклопедій, зручну систему навігації і інтелектуальну пошукову систему по кожному і по усім одночасно. Причому, тепер результат пошуку надається у всіх словниках, з тлумаченням цього слова, у відповідному словнику.

&nbsp&nbspНа даний момент реалізовані такі словники: словник Ожегова, словник Даля, словник Ушакова, словник Брокгауза і Єфрона, Велика радянська енциклопедія (ВІКІПЕДІЯ) (в роботі). І постійно ведуться роботи по розшуку та додаванню нових словників. Якщо у Вас є такі в електронному вигляді і Ви готові ними поділитися — буду дуже вдячний.

Ви можете одразу перейти на будь-який з словників:

Словник Ожегова — «Словник російської мови» (1949, 22-е видання, 1990; з 1992 — «Тлумачний словник російської мови», спільно з Н. Ю. Шведової). — Тлумачний словник російської мови містить 80 000 слів і фразеологічних виразів (враховуючи відмінності слова, похідні слова), поміщені в словообразовательном гнізді, і фразеологічні вирази та ідіоми.

Словник Даля — «Тлумачний словник живого великоросійського мови» (1863 — 1866р.) понад 200 тис. слів, на відміну від академічних словників того часу, містить лексику живої народної мови, зібрану автором у різних областях Росії, а також фразеологію, прислів’я, приказки, порівняння і т. п. і парадоксально точно передає як мовні реалії XIX століття, так і виразність донині існуючих говірок.

Словник Ушакова — «Тлумачний словник російської мови» (1934-1940р.) Словник, заповнює істотну прогалину в описі розвитку російської мови в ХХ столітті. Цей словник віднесений фахівцями до числа обов’язкових у переліку словникових видань XIX-XX століть, тобто таких, без яких картина сучасного російської мови буде неповною.

NEW. — Енциклопедичний словник Брокгауза і Ефрона Найбільша дореволюційна російська універсальна енциклопедія, випущена акціонерним видавничим товариством «Ф. А. Брокгауз — В. А. Єфрон». Складається з 86 томах (82 основних і 4 додаткових), які виходили протягом 1890-1907 років. Перші 8 томів (до літери «В») вийшли під загальною редакцією професора В. Е. Андріївського і, в основному, містили переклади на російську мову статей знаменитої німецької енциклопедії Брокгауза «Konversations Lexikon».

Велика радянська енциклопедія (ВІКІПЕДІЯ) — найвідоміша і найповніша енциклопедія, що видавалася в СРСР. Витримала три видання:

  • 1-е видання, 65 томів і додатковий том без номера — «СРСР», 1926-1933,

  • 2-е видання, 50 томів, додатковий том № 51 «СРСР», том № 52 (у двох книгах) «покажчик», 1950-1960,

  • 3-е видання, 30 томів. Тому № 24 у двох книгах (кн. 1: «Собаки» — «Струна», кн. 2: «СРСР»), 1969-1978.

    &nbsp&nbspТретье видання енциклопедії перекладено на англійську мову і випущено американським видавництвом «Макміллан» 1973-1982 роках. Також третє видання БСЕ переводилося на грецьку мову.

    Короткий опис статті: словники

    Джерело: Інтелектуальна пошукова система по словників. Словник Ожегова, Даля, Ушакова, Брокгауза і Ефрона, БСЕ (Велика радянська енциклопедія)

  • Також ви можете прочитати