• Орфографічний словник

  Конспект уроку української мови з теми Орфографія. Ненаголошені голосні в корені слова для 2 класу, Російська мова, Початкові класи, Pedsovet.

  23.07.2015

  Конспект уроку російської мови по темі «Орфографія. Ненаголошені голосні в корені слова» для 2 класу

  Цілі заняття з орфографії:

  • створити умови для відпрацювання вміння правильно позначати ненаголошені голосні в корені слова;

  • організувати діяльність учнів по закріпленню алгоритму роботи з даної орфограммой;

  • сприяти дослідницькій діяльності.

  Обладнання: підручник «Російська мова 2 клас». Іванов С. В. Євдокимова

  А. О. Кузнєцова М. І. та ін;

  робоча зошит «Пишемо грамотно»;

  пам’ятка-алгоритм для роботи з безударными голосними;

  картки з диференціації;

  тлумачний словник;

  «лінійка» для самооцінки.

  — Подивіться на дошку і скажіть: що ви бачите?

  — Запишіть у зошит.

  — Оцініть себе самі по лінійці.

  III. Актуалізація знань.

  — Що спільного у цих букв? А хтось може сформулювати тему нашого уроку? А хто пам’ятає, як потрібно працювати з такими словами?

  — А достатньо знати лише правило? Що потрібно розвивати? А як ви розумієте значення слова «зоркий»? (Робота зі словником). А що ж тоді «орфографічна пильність»?

  — Наш знайомий хлопчик Сергій стверджує, що голосні «а, о, я, е, і» завжди ненаголошені і ніколи не бувають під наголосом. Чи правий він? Доведіть.

  — А ще він каже, що аби правильно і грамотно писати, потрібно користуватися цими приладами: (Вчитель показує окуляри, бінокль, лупу, підзорну трубу). Вірно? Кому потрібні ці речі і навіщо? А учневі вони допоможуть у навчанні? А чи потрібно бути учневі пильним? Доведіть свою точку зору.

  Висновок: Щоб грамотно писати, потрібно знати правила і вміти застосовувати їх на практиці, вміти працювати зі словником і пам’яткою-алгоритмом, а також багато читати, розвивати пильність, розум і увага, тренувати пам’ять.

  IV. Словникова робота.

  — А тепер давайте перевіримо вашу пильність. Протягом невеликого проміжку часу прочитайте слова з дошки, постарайтеся запам’ятати їх якомога більше і записати орфографічно правильно по пам’яті.

  Пальто

  Заєць

  Дорога

  Зошит

  Червень

  — Перевірте. Що це за слова? Яка тут орфограмма? Поставте наголос, виділіть безударную голосну. Як ми працюємо з такими словами? Запишіть слово. Складіть і запишіть речення з одним із них. (Кілька людей зачитують свої пропозиції).

  Висновок: Якщо безударную голосну в корені слова не можна перевірити наголосом, то дивлюся в словник і запам’ятовую, як пишеться слово.

  Короткий опис статті: орфографічний словник На цій сторінці ви можете переглянути та скачати Конспект уроку російської мови по темі «Орфографія. Ненаголошені голосні в корені слова» для 2 класу

  Джерело: Конспект уроку російської мови по темі «Орфографія. Ненаголошені голосні в корені слова» для 2 класу — Російська мова — Початкові класи — Pedsovet.su

  Також ви можете прочитати