Конспект уроку української мови з теми Орфографія. Ненаголошені голосні в корені слова для 2 класу, Російська мова, Початкові класи, Pedsovet.

23.07.2015

Конспект уроку російської мови по темі «Орфографія. Ненаголошені голосні в корені слова» для 2 класу

Цілі заняття з орфографії:

• створити умови для відпрацювання вміння правильно позначати ненаголошені голосні в корені слова;

• організувати діяльність учнів по закріпленню алгоритму роботи з даної орфограммой;

• сприяти дослідницькій діяльності.

Обладнання: підручник «Російська мова 2 клас». Іванов С. В. Євдокимова

А. О. Кузнєцова М. І. та ін;

робоча зошит «Пишемо грамотно»;

пам’ятка-алгоритм для роботи з безударными голосними;

картки з диференціації;

тлумачний словник;

«лінійка» для самооцінки.

— Подивіться на дошку і скажіть: що ви бачите?

— Запишіть у зошит.

— Оцініть себе самі по лінійці.

III. Актуалізація знань.

— Що спільного у цих букв? А хтось може сформулювати тему нашого уроку? А хто пам’ятає, як потрібно працювати з такими словами?

— А достатньо знати лише правило? Що потрібно розвивати? А як ви розумієте значення слова «зоркий»? (Робота зі словником). А що ж тоді «орфографічна пильність»?

— Наш знайомий хлопчик Сергій стверджує, що голосні «а, о, я, е, і» завжди ненаголошені і ніколи не бувають під наголосом. Чи правий він? Доведіть.

— А ще він каже, що аби правильно і грамотно писати, потрібно користуватися цими приладами: (Вчитель показує окуляри, бінокль, лупу, підзорну трубу). Вірно? Кому потрібні ці речі і навіщо? А учневі вони допоможуть у навчанні? А чи потрібно бути учневі пильним? Доведіть свою точку зору.

Висновок: Щоб грамотно писати, потрібно знати правила і вміти застосовувати їх на практиці, вміти працювати зі словником і пам’яткою-алгоритмом, а також багато читати, розвивати пильність, розум і увага, тренувати пам’ять.

IV. Словникова робота.

— А тепер давайте перевіримо вашу пильність. Протягом невеликого проміжку часу прочитайте слова з дошки, постарайтеся запам’ятати їх якомога більше і записати орфографічно правильно по пам’яті.

Пальто

Заєць

Дорога

Зошит

Червень

— Перевірте. Що це за слова? Яка тут орфограмма? Поставте наголос, виділіть безударную голосну. Як ми працюємо з такими словами? Запишіть слово. Складіть і запишіть речення з одним із них. (Кілька людей зачитують свої пропозиції).

Висновок: Якщо безударную голосну в корені слова не можна перевірити наголосом, то дивлюся в словник і запам’ятовую, як пишеться слово.

Короткий опис статті: орфографічний словник На цій сторінці ви можете переглянути та скачати Конспект уроку російської мови по темі «Орфографія. Ненаголошені голосні в корені слова» для 2 класу

Джерело: Конспект уроку російської мови по темі «Орфографія. Ненаголошені голосні в корені слова» для 2 класу — Російська мова — Початкові класи — Pedsovet.su

Також ви можете прочитати