Короткий російсько-український словник

17.07.2015

Panopticum
Короткий російсько-український словник

Українська мова не такий важкий, як здається. Не тільки для розуміння, але і для розмови. Більш того, українською мовою можна говорити навіть не знаючи (що щодня демонструють з екранів українського телебачення та зі сторінок українських газет). Зовсім не обов’язково вчити мову, досить оволодіти деякими методами словотворення і користуватися або нальоту.

Наприклад, метод заміни букв. Є в українській мові така англійська літера i — читається як російська . Багато слів утворюються з російських заміною літери i. Отже, якщо не знаємо як сказати по-українськи беремо російське слово і робимо заміну букв. Наприклад:

Будинок — дім, сіль — сіль, ніс — ніс, олень — олінь, похід — похід, пароплав — парохід, і нарешті класичне: зупинка — останівка. Далі: така російська фраза нарешті — природно переводимо накінець (так само як кінець — кінець). Тут крім заміни додається ще м’який знак.

То їжак правило працює і назви міст. Львів — Львів, Харків — Харьків, Рівне — Рівне, Херсон — Херсін, Полтава — Пілтава.

Це не важливо, що власні імена не переводяться: на українську мову перекладається все! Навіть назви країн. У той час як весь світ ламав мова вимовляючи слова Совьетский Сойюз. українці говорили по-своєму, не так як усі.

Короткий російсько-український словник

Є ще фраза, яку можна почути досить часто: замість російського «протягом року» по-українськи говорять «на протязі року». І не хто-небудь, а ті, хто називає себе справжніми патріотами України і борцями за культурну незалежність.

І це не жарт, як могло здатися. Так говорять українські політики, депутати, міністри, чиновник, вчителі, вчені(!), не всі, але багато, ті кого випускають в телеефір.

Що б там не говорили націоналісти але двісті років «окупації» українську мову пережив, а ось незалежністи не переживе.

Короткий опис статті: російсько-український словник

Джерело: Короткий російсько-український словник

Також ви можете прочитати