Короткий словник синонімів російської мови, Клюєва В. Н., 1956

10.07.2015

Короткий словник синонімів російської мови, Клюєва Ст. Н. 1956

Короткий словник синонімів російської мови, Клюєва Ст. Н. 1956.

Про синоніми є велика література на різних мовах. Про них йдеться в курсах лексикології. В навчальних посібниках по стилістиці обов’язкову голову відводять синонімів. І тим не менше до сих пір не вироблено єдиного погляду на сутність синоніми.

До складу даного короткого словника включається приблизно 1500 слів. Словник його визначався, з одного боку, тим, що цей словник — короткий, а з іншого — наявними в розпорядженні автора матеріалом. В кінці словника включені два індекси: алфавітний та індекс синонімічних рядів.

притча

Ці слова об’єднані значенням — вираз абстрактного поняття в конкретних образах. Алегорія — слово іншомовне; іносказання — російська паралель до нього. Іносказання — лише словесна алегорія, тоді як алегорія може мати й інші значення. Притча — іносказання у формі короткого закінченого твору з певним сюжетом.

Приклади.

Словесна алегорія звичайна в байках (ВІКІПЕДІЯ).

Читач. називає перебільшенням те, що в сутності є тільки іносказання (С.-Щ.).

я Відкрив приповістку простий,

Що размышленья мені вселяли. (Кр).

АЛФАВІТ

азбука

Алфавітом, або азбукою, називається перелік літер того чи іншого мови (складений в особливому, традиційному порядку). Слово азбука утворено з слов’янських назв двох перших літер «аз» і «буки» (б). Слово алфавіт — запозичене з грецької мови і вживається у нас з тим же значенням, що і абетка, це слово утворено від назв двох перших літер грецького алфавіту а «альфа» і «бета», або в іншому вимові «віта». Однак у наш час слово алфавіт у зазначеному вище спеціальному значенні набагато употребительнее, ніж слово абетка.

Приклади.

Посилаю вам. розпис за алфавітом всіх імен міфологічних, історичних, географічних та ін. знаходяться в перших XII піснях (Жук.).

Спершу треба абетці навчитися, а потім уже взятися за книгу (Т.).

Короткий опис статті: словник синонімів Завантажити pdf, djvu: Короткий словник синонімів російської мови, Клюєва Ст.Н., 1956. Про синоніми є велика література на різних мовах. Про них йдеться в курсах лексикології. В навчальних посібниках по стилістиці обов’язкову голову відводять синонімів. І тим не менше до сих пір не вироблено єдиного погляду на сутність синоніми. До складу даного короткого словника включається приблизно 1500 слів. Словник його визначався, з одного боку, тим, що даний словник словник з російської мови, російська мова, Клюєва

Джерело: Короткий словник синонімів російської мови, Клюєва В. Н., 1956

Також ви можете прочитати