• Словник синонімів

  Короткий словник синонімів російської мови, Клюєва В. Н., 1956

  10.07.2015

  Короткий словник синонімів російської мови, Клюєва Ст. Н. 1956

  Короткий словник синонімів російської мови, Клюєва Ст. Н. 1956.

  Про синоніми є велика література на різних мовах. Про них йдеться в курсах лексикології. В навчальних посібниках по стилістиці обов’язкову голову відводять синонімів. І тим не менше до сих пір не вироблено єдиного погляду на сутність синоніми.

  До складу даного короткого словника включається приблизно 1500 слів. Словник його визначався, з одного боку, тим, що цей словник — короткий, а з іншого — наявними в розпорядженні автора матеріалом. В кінці словника включені два індекси: алфавітний та індекс синонімічних рядів.

  притча

  Ці слова об’єднані значенням — вираз абстрактного поняття в конкретних образах. Алегорія — слово іншомовне; іносказання — російська паралель до нього. Іносказання — лише словесна алегорія, тоді як алегорія може мати й інші значення. Притча — іносказання у формі короткого закінченого твору з певним сюжетом.

  Приклади.

  Словесна алегорія звичайна в байках (ВІКІПЕДІЯ).

  Читач. називає перебільшенням те, що в сутності є тільки іносказання (С.-Щ.).

  я Відкрив приповістку простий,

  Що размышленья мені вселяли. (Кр).

  АЛФАВІТ

  азбука

  Алфавітом, або азбукою, називається перелік літер того чи іншого мови (складений в особливому, традиційному порядку). Слово азбука утворено з слов’янських назв двох перших літер «аз» і «буки» (б). Слово алфавіт — запозичене з грецької мови і вживається у нас з тим же значенням, що і абетка, це слово утворено від назв двох перших літер грецького алфавіту а «альфа» і «бета», або в іншому вимові «віта». Однак у наш час слово алфавіт у зазначеному вище спеціальному значенні набагато употребительнее, ніж слово абетка.

  Приклади.

  Посилаю вам. розпис за алфавітом всіх імен міфологічних, історичних, географічних та ін. знаходяться в перших XII піснях (Жук.).

  Спершу треба абетці навчитися, а потім уже взятися за книгу (Т.).

  Короткий опис статті: словник синонімів Завантажити pdf, djvu: Короткий словник синонімів російської мови, Клюєва Ст.Н., 1956. Про синоніми є велика література на різних мовах. Про них йдеться в курсах лексикології. В навчальних посібниках по стилістиці обов’язкову голову відводять синонімів. І тим не менше до сих пір не вироблено єдиного погляду на сутність синоніми. До складу даного короткого словника включається приблизно 1500 слів. Словник його визначався, з одного боку, тим, що даний словник словник з російської мови, російська мова, Клюєва

  Джерело: Короткий словник синонімів російської мови, Клюєва В. Н., 1956

  Також ви можете прочитати