Linguist_ru, Профіль

30.07.2015

Соціальний капітал

лінгвістика, мовознавство, іноземна мова

сьогодні було урочисто створено коммьюніті, в якому планується піарити різні мови, показувати їх особливості, а також є мега проект — коротко описати основні європейські мови. не так сухо і жорстко, як це наведено в більшості джерел, а зрозумілою жж-юзеру мовою =) ну тобто без таких матюків як парадигма і комунікація-презентація. =) ну вопщем культуру в маси =)

ДОВІДКА!

Лінгвіст

Лингви?ст (мове?д) — вчений, фахівець з лінгвістики (мовознавства, мовознавства).

Професійні лінгвісти працюють у ВУЗах і дослідницьких інститутах, а також у прикладних областях (комп’ютерна лексикографія, автоматичний аналіз тексту, машинний переклад тощо).

Класифікація

Лінгвістів можна класифікувати за їх спеціалізації:

по досліджуваному мові:

-фахівці з конкретної мови — наприклад, русисти, англісти, латинисты, португалисты, лезгиноведы, татароведы, японисты, арабісти і т. п.

-фахівці по групі/сім’ї мов — наприклад, германісти, романісти, кельтологи, иранисты, славісти, индоевропеисты, уралисты, тюркології, монголоведы, картвелисты, дагестановеды, семитологи, бантуисты, дравидологи і т. п.

-фахівці з мов певного регіону — наприклад, американисты, африканисты, балканисты, кавказоведы і т. п.

-по темі, пов’язаної з конкретним розділом або направленням лінгвістики — наприклад, фонетисты, морфології, синтаксисты, семасиологи (рідше вживаються позначення семантисты або семанты), лексикології (за рівнем мови); типологію, компаративісти, психолингвисты, соціолінгвісти, диалектологи, польові лінгвісти, історики мови (за аспекту розгляду мови і методам) і т. п.

-з теоретичного напрямку — наприклад, формалісти (прихильники формальних напрямків у лінгвістиці) vs. функціоналісти (прихильники функціоналізму), генеративисты (прихильники генеративизма, в основному входять в число «формалістів»), когнитивисты (прихильники когнітивної лінгвістики) тощо; в минулому важливими категоріями лінгвістів були дескриптивисты (прихильники дескриптивизма), структуралисты (прихильники структуралізму) та ін

Посилання

www.linguistlist.org/ — основний міжнародний довідковий сайт для лінгвістів всіх спеціальностей (англійською мовою)

lingvoforum.net/ — форум, присвячений лінгвістики

groups.yahoo.com/group/mosling/ — електронна лінгвістична розсилка російською мовою (новини, оголошення, обговорення тощо)

www.multikulti.ru/ — мова як інструмент пізнання світу

Словники

www.m-w.com/ — тлумачний словник англійської мови Merriam-Webster

www.dictionary.com/ — тлумачний словник англійської мови

dictionary.cambridge.org/ — тлумачний словник англійської мови Cambridge.

www.bartelby.com/ — Багато чого, втч англійські словник синонімів (thesaurus), тлумачний словник, usage dictionaries.

www.rambler.ru/dict — двомовні словники (англ-рус, рус-англ, нім-рос, укр-нім).

www.primavista.ru/dictionary/index.htm — каталог двомовних та інших словників (російською).

dict.leo.org/ — німецько-англійський та англо-німецький словник з прикладами слововживань і граматикою.

babelfish.altavista.com/ — перекладач з англійської на китайський, французький, німецький, італійський, японський, корейський, португальська, іспанський і назад. Плюс з російської на англійську, з французької на німецьку та з німецької на французьку.

www.translate.ru/ — перекладач з російської на російську: англійська, німецька, французька. Є переклад з італійської на російську, чомусь немає з російської на італійський, можна у них запитати. Є і онлайн-словники.

www.lingvo.ru/ — англо-російський і російсько-англійський on-line словник.

area51.berkeley.edu/

dima/stuff/ukr/

msn.zahav.ru/ Перекладач слів на декількох мовах, включаючи іврит.

www.nobulus.com/de датсько-англійська онлайн словник

Simplified Chinese, Traditional Chinese, Dutch, French, German, Greek, Italian, Japanese, Korean, Portuguese, Russian, Spanish і навпаки — з цих мов англійська.

slovari.gramota.ru/ — російська мова. Словники тлумачні, орфографічні, синонімів, антонімів, наголосів і т. д. плюс купа посилань на інші словники.

www.diccionarios.com/ іспансько-англійський, англійсько-іспанський, французько-іспанський, іспансько-французький, іспансько-каталонська, каталанско-іспанський

translate.lycos.ru/ – Англо-російський, російсько-англійська, Німецько-російська, російсько-німецька, Французько-російський, російсько-французький

ЭКТАКО-РОСІЯ. Безкоштовні словники і система перекладу текстів. Англійська та російська мови.

www.wordzone.com/ — WorldZone — online non-free translation English French, Spanish German Japanese Italian Chinese Portuguese Russian Korean Dutch

www.tranexp.com:2000/InterTran InterTran ™ — translate between 676 language pairs!

www.babylon.com/ — Арабська, китайська, голландська, англійська, французька, німецька, грецька, іврит, італійська, японська, корейська, португальська, російська, іспанська, турецька, шведська.

rut.org/cgi-bin/j-e/euc/tty/dict – Хороший англо-японський і японо-англійський словник. Включає сленг і запозичені слова. Транскрипція японської в кана.

www.slovnyk.org.ua/ – Відмінний російсько-українсько-білорусько-польсько-англійський словник, з вибором мови повідомлень, з переказом в будь-яку сторону

www.yourdictionary.com/ — Велика колекція посилань на тлумачні, двомовні та інші словники.

Короткий опис статті: англо-російський словник онлайн

Джерело: linguist_ru — Профіль

Також ви можете прочитати