Минулий час в іспанській мові: теорія і вправи

20.02.2017

Минулий час в іспанській мові: теорія і вправи

Якщо ви вже серйозно взялися за іспанський, ви вже, напевно, знаєте, що в цьому красивому романському мовою є кілька минулих часів, найважливіші та вживані з яких — Preterito Perfecto, Preterito Indefinido, Preterito Imperfecto і Preterito Pluscuamperfecto.

Preterito Perfecto

Preterito Perfecto схоже на англійське час Present Perfect і вживається, коли ми говоримо про недавньому минулому, має результат у сьогоденні. Тому воно використовується з такими словами, як «esta semana» (на цьому тижні), «este ano» (в цьому році), «este mes» (в цьому місяці), «hoy» (сьогодні), «ya» (вже), todavia (ще) і ін. Час утворюється за допомогою дієслова «haber» в теперішньому часі і причастя.

Este ano han comprado el piso.

У цьому році вони купили будинок.

?Has puesto la mesa ya?

Ти вже накрив(а) на стіл?

Час це в принципі нескладна, але варто звернути увагу на деякі причастя-винятки:

Минулий час в іспанській мові: теорія і вправи

Preterito Pluscuamperfecto

Preterito Pluscuamperfecto нагадує нам англійське Past Perfect, його ще називають «предпрошедшим» часом. Ми використовуємо це час, коли одна подія сталася раніше іншого. Час утворюється за допомогою дієслова «haber» у формі Imperfecto і причастя:

Минулий час в іспанській мові: теорія і вправи

Me dijiste que ya habias limpiado.

Ти сказав(а) мені, що ти вже (раніше) забрався (прибралася).

Me informaron de que ya me habian dado la tarjeta.

Мене проінформували про те, що мені вже (раніше) дали картку.

Однак, найважчі часи — це Preterito Indefinido і Preterito Imperfecto, а точніше різниця між ними. З англійською тут порівнювати не варто, хоча перший час деколи нагадує нам Past Simple, а друге — Past Continuous, але аж ніяк не завжди!

Preterito Indefinido

Preterito Indefinido вживається, коли ми говоримо про результаті дії у вже закінченому минулому, ніяк не пов’язаним з цим моментом. У російській мові воно відповідає дієслів доконаного виду в минулому часі (що зробив?). Особливу увагу варто звернути на дієслово «», оскільки в російській мові він не має доконаного виду, тому якщо ми говоримо «Estuve en Paris la semana pasada» (Я був у Парижі минулого тижня), то ми вживаємо Indefinido, т.оскільки мова йде про закінчену проміжку часу. Якщо ж ми хочемо висловити тривалість як, наприклад, у фразі «Cuando estaba en Paris, hacia buen tiempo» (Коли я була в Парижі, погода була гарна), ми вживаємо Imperfecto.

Preterito Indefinido використовується з виразами, пов’язаними з закінченим минулим: «ayer» (вчора), «anteayer» (позавчора), «hace dos dias» (два дня назад), «la semana pasada» (минулого тижня), «el ano pasado» (в минулому році) та ін

Preterito Indefinido утворюється за допомогою додавання до инфинитиву певних закінчень:

Минулий час в іспанській мові: теорія і вправи

Здається, все дуже просто…тим не менш, Preterito Indefinido — один з найпідступніших часів іспанської мови, так як безліч дієслів (і при цьому як на зло найбільш вживані з них!) цього часу є винятками.

Минулий час в іспанській мові: теорія і вправи

Ayer hizo frio.

Вчора було холодно.

El ano pasado estuvimos en Madrid.

У минулому році ми були в Мадриді.

Anteayer hable con ellos.

Позавчора я говорила з ними.

Preterito Imperfecto

Останнім часом, про який ми сьогодні поговоримо, — Preterito Imperfecto. Воно використовується для опису дій, що відбувалися в минулому регулярно, або мали певну тривалість у минулому. Акцент мовця — саме на тривалість дії, на дію взагалі, а не на результат. Даний час в багатьох випадках відповідає російському недосконалого виду в минулому (що робив?)

Час використовується зі словами та виразами, що виражають регулярність, — «todos los dias» (щодня), «todas las mananas» (вранці), «regularmente» (регулярно) та ін

Минулий час в іспанській мові: теорія і вправи

При цьому винятків дуже небагато — всього три:

Минулий час в іспанській мові: теорія і вправи

Todos los dias yo desayunaba en un cafe.

Кожен день я снідав(а) в кафе.

Antes ella iba a clases de yoga.

Раніше вона ходила на заняття з йоги.

Estabamos muy contentos.

Ми були дуже задоволені.

Давайте розглянемо два приклади з проблематичним дієсловом бути і подумаємо, чому ми вживаємо в одному Imperfecto, а в іншому — Indefinido:

?Como era la fiesta?

Яким було свято?

Мовець чекає від вас загального опису свята: був він нудним або веселим і т.д.

?Como fue la fiesta?

Мовець хоче знати, як пройшло свято, т. е. щоб ви розповіли йому про результаті свята, про ваше ставлення до свята після його закінчення.

На цьому наше опис минулих часів в іспанській мові закінчено, але залишився «десерт» — теорія і вправи, присвячені Preterito Imperfecto, створені нашим викладачем — Хуаном Антоніо :

Для виконання вправ необхідно встановити безкоштовну програму Java .

Якщо на вашому комп’ютері вправи не працюють, вам потрібно зробити наступне:

  • Натиснути на «Пуск»,
  • Ввести в рядку стану «Java»,
  • Натиснути на «Configure Java»,
  • Скопіюйте адресу сайту (http://languagelifeschool.com/),
  • Увійдіть у програмі «Java» «Security»,
  • Натиснути на «Edit site list»,
  • Надрукувати лінк з’явилася в рядок,
  • Зберегти всі зміни.

Короткий опис статті: часи в іспанській мові Якщо ви вже серйозно взялися за іспанський, ви вже, напевно, знаєте, що в ньому є кілька минулих часів. Розглянемо найважливіші з них.

Джерело: Минулий час в іспанській мові: теорія і вправи

Також ви можете прочитати