Морфологічний розбір займенника

20.02.2017

Українська мова та література для всіх

Морфологічний розбір займенника

Створено 23.07.2012 18:09 | Переглядів: 268633

Морфологічний розбір займенника
Розбір слова як частини мови завжди складний і неоднозначний. Мало знати ознаки тієї чи іншої частини мови, потрібно спиратися на конкретний текст, тільки в ньому можна правильно визначити форму слова і його роль у реченні. Розберемося з особливостями розбору займенника. Важливо без помилок і коливань визначати, яку частина мови воно замінює і до якого розряду відноситься.

Треба знати і загальне граматичне значення займенників: воно завжди вказує, але не називає.

Постійні ознаки особистих займенників помітно відрізняються від ознак інших розрядів. Повторіть матеріал про займенниках. для цього порівняйте 3 таблиці. Потім вивчіть план розбору і спробуйте самі зробити кілька варіантів розборів. використовуйте наведені нижче зразки. До речі, непринципово, де вказувати початкову форму і питання: в першій або в якій-небудь іншій частині. Зверніть увагу на відсутність непостійних ознак у присвійних займенників його, її, їх.

Непостійні (Н.п.):

вжито у формі

— падіж,

— число (крім особистих).

3. Синтаксична роль займенника.

Текст з розповіді Анатолія Алексіна «Подумаєш, птиці. «

Знайдіть займенники і виконайте їх морфологічний розбір:

Колькину маму ніхто по імені-по батькові не називав, все, навіть хлопці, називали її просто Лелею. «Ось прийде наша Льоля з роботи, ми вам покажемо!» — кричали вони волейболістам сусіднього двору, і Колька ходив гордий, ніби це він сам вмів гасити так, що всі гравці по той бік сітки боязко присідали навпочіпки; ніби він сам вмів приймати важкі м’ячі, а подавав так, що м’яч стрімким чорним ядром пролітав у кількох міліметрах над сіткою, дивом примудряючись не зачепити її.

І тут вже Колька сидів скромно, суворо, не висловлюючи свого торжества, а лише зрідка обмінювалися поглядами з мамою, яка, здавалося, мовчки запитувала його: «Ну як? Ти задоволений мною?»

А коли команда вигравала, мама неодмінно піднімала Кольку на руки і цілувала, ніби він був найдорожчим переможним кубком, врученим їй раз і назавжди за всі минулі, справжні і майбутні перемоги.

І мама чомусь не змушувала його вчитися всьому цьому. Але зате вона навчила його теж ходити в спортивній майці з розкритим коміром, довго гуляти перед сном і робити вранці гімнастику (вона витягала в коридор відразу три килимка — для себе, для батька і зовсім маленький для Кольки).

І в ті хвилини теж хотілося називати просто по імені.

Ось скільки займенників у тексті:

Ніхто, її, ми, вони, він, ти, я, себе, його — займенники-іменники.

Все, наш, сам, ту, свого, яка, усього, цього — займенники-прикметники.

Кількох — займенник-числівник.

Тепер виконаємо морфологічний розбір цих займенників:

Короткий опис статті: орфографічний розбір слова онлайн Розбір слова як частини мови завжди складний і неоднозначний. Мало знати ознаки тієї чи іншої частини мови, потрібно спиратися на конкретний текст, тільки в ньому можна правильно визначити форму слова і його роль у реченні. Розберемося з особливостями розбору займенника. Важливо без помилок і коливань визначати, яку частина мови воно замінює і до якого розряду відноситься. Потрібно знати і загальне граматичне значення займенників: воно завжди вказує, але не називає. Постійні ознаки особистих займенників помітно відрізняються від ознак інших розрядів. Морфологічний розбір, займенники, план і зразки розбору.

Джерело: Морфологічний розбір займенника

Також ви можете прочитати