Німецька мова, уроки онлайн!

20.02.2017

Урок 2. Artikel. Артикль

Будь-яка людина в будь-якій країні світу, вивчаючи німецьку мову зауважує, що правила використання артиклів в німецькій мові дуже складні. Але, тим не менше, ці правила, як і будь-яке інше граматичне явище, піддаються вивченню. Цей урок допоможе Вам отримати загальне уявлення про синтаксичні функції артикля, як частини мови, і навчитися визначати і правильно використовувати ту чи іншу форму артикля. Бажаючим детально вивчити труднощі вживання артикля у німецькій мові ми все ж рекомендуємо не обмежуватися навчальними посібниками, подібними цього, а обов’язково заглянути в підручники Artikellehre, оскільки безпомилкове застосування форм артикля — це далеко не просто удача! Це, насамперед, глибоке пізнання (пізнання правил)!

На цьому уроці ми пропонуємо Вам познайомитися з основних правил вживання артиклів. Кожне правило супроводжується вправами різної складності. Ми постаралися зробити вправи максимально цікавими та різноманітними, щоб робота з цим складним (і, можливо, в якійсь мірі нудним) граматичним явищем доставила Вам, по можливості, максимум задоволення. Ми дуже сподіваємося, що наша скромна праця допоможе Вам дуже скоро приєднатися до числа тих, хто досягає високих результатів, і допускає мінімум помилок в цьому непростому, але дуже красивому мовою. Ohne Fleiβ? kein Preis!

Артикль як частина мови

Позиції артикля в реченні

Артикль може відноситися тільки до іменника. Він є одним з основних індикаторів роду, числа і відмінка іменника у реченні. Місце артикля в реченні завжди перед іменником.

Der Freund spricht. Приятель розмовляє.

Mein Artzt kommt morgen. Мій лікар прийде завтра.

Примітка:

Між артиклем і іменником можуть перебувати інші частини мови, перш за все, прикметники, займенники або різні частинки.

Der ihm vertraute und jederzeit hilfsbereite Kollege. Добре йому відомий і завжди готовий допомогти (послужливий) співробітник.

Якщо два різних іменників позначають насправді один предмет (або істота) — то в таких випадках артикль ставиться тільки перед першим іменником.

Die Entscheidung trifft der Lehrausbilder und Abteilungsleiter. Рішення приймає майстер-керівник відділу .

Короткий опис статті: німецька словник онлайн з артиклями

Джерело: Німецька мова — уроки онлайн!

Також ви можете прочитати