Огляд тлумачний словників Даля, Ожегова і Ушакова, Статті , Каталог

05.07.2015

Огляд тлумачний словників Даля, Ожегова і Ушакова

Українська мова — великий і могутній. Історія становлення російської мови йде вглиб століть. В наші дні його мудрість і краса просто важко уявити. Описувати всі етапи розвитку російської мови можна на багатьох сторінках, що і роблять мовознавці. Дана стаття присвячена одному з найбільш значущих етапів розвитку російської лексикографії — складання тлумачних словників. а конкретніше словників Володимира Даля, Ожегова і Дмитра Ушакова.

Словник Даля (Тлумачний словник живого великорускаго мови) є значним працею російської філологічної та наукової думки. Даль склав свій відомий кожному словник майже 150 років тому, але в даний час немає жодного сумніву в його актуальності. Цінність цього словника обумовлюється десятками тисяч включених у словникові статті прислів’їв, загадок, присловий і приказок. Важливо, що в. І. Даль при створенні тлумачного словника передав всю велич і неоднорідність російської мови. У є пояснення регіональних особливостей мови, а також діалекти та специфічні фрази багатьох ремесел і професій. Володимир Іванович Даль за складання словника цілком заслужено був нагороджений низкою престижних премій і нагород, серед яких Костянтинівська медаль і Ломоносовська премія.

Тлумачний словник Ожегова Тлумачний словник Сергія Івановича Ожегова є першим словником після Громадянської війни і Жовтневої революції і в даний час є унікальним і, мабуть, самим читаним тлумачним словником російської мови. Незважаючи на всі труднощі післявоєнного часу, тлумачний словник, складений С. В. Ожеговым, є найбільшим досягненням російської філологічної думки. І в наші дні високих технологій сказане в тлумачному словнику Сергія Ожегова не піддається сумніву і сприймається як аксіома. Як і всі фундаментальні речі, словник складений таким чином, що його словникові статті зрозумілі всім. Варто також відзначити участь в роботі над тлумачним словником Петросяна Ст. А. Винокура Р. О. і Обнорского С. П.

Словник Ушакова Д. Н. Соціальні зміни, які відбулися на початку XX століття, справили величезний вплив на російську мову. Відповідною реакцією на ці зміни стало початок роботи зі складання чергового словника. Створення словника Ушаков почав у 20-і роки XX століття. Роботи зі складання тлумачного словника проводилися тривалий час (близько 12 років). Виданий у результаті словник повністю заповнив вакуум, що утворився в культурі російської мови. Сьогодні ім’я Дмитра Миколайовича Ушакова по праву входить в перелік авторів значущих словників російської мови.

Таким чином, історія залишила нам щедру спадщина тлумачних словників. Користуйтеся ними і говорите грамотно.

Короткий опис статті: тлумачний словник

Джерело: Огляд тлумачний словників Даля, Ожегова і Ушакова — Статті — Каталог статей — Інтернет-магазин дитячих товарів

Також ви можете прочитати