Онлайн словник. ТРАНСКРИПЦІЯ, У всіх словниках

24.07.2015

ТРАНСКРИПЦІЯ — У всіх словниках
Тлумачний словник російської мови Д. Н. Ушакова

ТРАНСКРИПЦІЯ. транскрипції, ж. (латин. transcriptio — переписування) (спец.).

1. тільки од. зображення (букв) іншими письмовими знаками або зображення звуків мови, музичних звуків) засобами письма. Транскрипція грецьких літер латинськими літерами. Точна транскрипція народної пісні.

2. система зображення (букв) іншими письмовими знаками або система зображення звуків мови, музичних звуків) засобами листи, алфавіт. У нашому словнику грецькі і східні слова поміщені в латинській транскрипції. Міжнародна фонетична транскрипція (точна передача звуків мови за допомогою умовного алфавіту; лингв.). Нотна транскрипція.

3. Перекладення музичного твору для іншого інструменту або голосу (муз.). Транскрипція для флейти, для баса. Онлайн словник. ТРАНСКРИПЦІЯ, У всіх словниках

Енциклопедичний словник

ТРАНСКРИПЦІЯ в біології — біосинтез молекул РНК на відповідних ділянках ДНК; перший етап реалізації генетичної інформації в клітині, в процесі якого послідовність нуклеотидів ДНК «переписується» в нуклеотидну послідовність РНК. Можлива також зворотна транскрипція (див. Ревертаза).

ТРАНСКРИПЦІЯ в музиці — передача твору для іншого інструмента або вільна, часто віртуозна переробка його для того ж інструменту.

1) спосіб письмовій фіксації усного мовлення за допомогою спеціальних знаків з метою можливо більш точної передачі звучання.

Короткий опис статті: латинський словник Визначення ‘транскрипція’ в словниках: Тлумачний словник Д. Н. Ушакова, Енциклопедичний словник, Орфографічний словник Ст. Ст. Лопатіна. транскрипція,визначення транскрипція

Джерело: Онлайн словник. ТРАНСКРИПЦІЯ — У всіх словниках

Також ви можете прочитати