Перекладач Татарської Мови та Онлайн Словник: Татарсько-Російський

13.07.2015

Коротка інформація про татарською мовою

Татарська мова — один з тюркських мов, відноситься до кипчакської групі. Для відмінності від кримськотатарської мови татарський іноді називають булгаро-татарським або волзько-татарським. Татарська мова розповсюджений в Татарстані, Башкортостані, Мордовії, Марій Ел, Чувашії, Комі, Челябінської, Свердловської та інших областях Російської Федерації, в Середній Азії і Азербайджані.

Виділяють три діалекту татарського: середній, західний (мишарский) і східний (мова сибірських татар). Самоназва «татари» було сприйнято від російських спершу мишарями (у другій половині 19 століття), а на початку 20 ст. і іншими представниками народу, зокрема, носіями середнього діалекту, раніше именовавшими себе «булгарами» (bolgar) або «казанцями» (казан кешесе, казанли).

До утворення самостійного татарської мови предки башкирів і татар використовували загальний літературна мова тюрки, відрізнявся деякими особливостями від інших изводов цього тюркського книжної мови. Писемні пам’ятки татарської мови існують з 13 століття (поема Кул Галі Кысса і Юсуф), хоча писемність існувала і раніше. У 16-19 століттях в ходу був т. зв. старотатарский літературна мова, сучасний же татарський літературну мову був створений в кінці 19 — початку 20 століть, що стало можливим завдяки діяльності татарського письменника, філолога і просвітителя К. Насыри і письменників Я. Ємельянова, Р. Ильяси і Ф. Халиди, визволили татарську мову від впливу тюрки. Татарська писемність до 1927 року існувала на арабській, в 1927-1939 на латинській основі, з 1939 року — на основі російської графіки з декількома додатковими літерами.

Наукове вивчення татарської мови почалося в 18 ст. коли були складені російсько-татарський розмовник Котельникова М. і російсько-українська словник С. Хальфина. В 1801 році в Санкт-Петербурзі була опублікована граматика В. Гиганова, у 1804 — його ж словник татарської мови. Татарською мовою ведеться викладання як у середній, так і у вищій школі. Українська мова викладається в ряді інститутів і університетів, на ньому складаються вузівські підручники.

Татарську мову нещодавно додався в нашу колекцію онлайн-перекладачів та словників.

Короткий опис статті: українська словник Величезна колекція безкоштовних онлайн-перекладачів та словників на Веселці Слів.Ру. Новий підхід до перекладу та спілкування

Джерело: Перекладач Татарської Мови та Онлайн Словник: Татарсько-Російський, Російсько-Татарський Переклад Online

Також ви можете прочитати