Президент: навіщо говорити іншою мовою, якщо у нас є латиська

05.07.2015

Президент: навіщо говорити іншою мовою, якщо у нас є латвійська

Президент: навіщо говорити іншою мовою, якщо у нас є латиська

Foto: LETA

І у латишів, і у естонців є своя мова, і найкращий спосіб зберегти їх — користуватися рідною мовою, заявив президент Латвії Андріс Берзіньш на презентації нових латышско-естонської і естонсько-латиського словників. «Навіщо шукати інші мови для спілкування, якщо у нас є свої», — заявив глава держави.

Що стосується нових словників, то Берзіньш зазначив, що це кращий спосіб, як малим народам обох країн бути разом, але все ж залишатися кожному по собі», повідомляє BNS.

Раніше представник Центру держмови Віестурс Разумовскис розповів у передачі «900 секунд» телеканалу LNT. що після призову цієї інстанції використовувати на робочому місці тільки латиську мову було отримано безліч скарг і агресивних листів, в яких латвійці повідомляли, що не будуть говорити на державному принципу.

Разумовскис пояснив, що деякі жителі «демонстративно заявляли — ми на робочому місці будемо використовувати тільки російську мову, адже ми росіяни». Разумовскис вважає, що велику роль у створенні негативної реакції російськомовних зіграли ЗМІ, деякі з яких поширили «відверто брехливу інформацію».

«Я зіткнувся з такою брехнею в мас-медіа, що навіть не міг собі уявити. Виявилося, все можна перевернути з ніг на голову в порівнянні з тим, як це спочатку замислювалося… Писали, що ми заборонили російську мову і в приватних розмовах, що ми неонацистський держава, яке бачило себе невідомо ким», — зізнався представник Центру держмови.

Короткий опис статті: естонсько російський словник І у латишів, і у естонців є своя мова, і найкращий спосіб зберегти їх — користуватися рідною мовою, заявив президент Латвії Андріс Берзіньш на презентації нових латышско-естонської і естонсько-латиського словників. «Навіщо шукати інші мови для спілкування, якщо у нас є свої», — заявив глава держави.

Джерело: Президент: навіщо говорити іншою мовою, якщо у нас є латвійська — DELFI

Також ви можете прочитати