Програма перевірки орфографії

20.02.2017

4 програми перевірки орфографії

Деякі тексти в Інтернеті читати неможливо: з-за стіни помилок сенс тексту втрачається.

Комп’ютерна грамотність передбачає використання сучасних програм перевірки орфографії.

1) Текстовий редактор Word

Отже, найпростіша і поширена програма перевірки орфографії — це Офіс. Точніше, всі програми, що входять в Microsoft Office, мають вбудовану перевірку орфографії. Найбільш поширена програма Office – це текстовий редактор MS Word .

Зазвичай при наборі тексту в MS Word вбудована програма перевірки правопису відразу виявляє різноманітні помилки, в тому числі і пунктуації.

Якщо Ви хочете запустити програму перевірку орфографії в текстовому редакторі Word 2007:

  • треба у верхньому меню клікнути по «Рецензування»,
  • а потім — «Правопис».

Програма перевірки орфографії

Рис. 1. Кнопка «Правопис» у верхньому меню Word

Помилки при перевірці виділяються зеленим кольором. Якщо клацнути на кнопці «Пропустити» (нижче рис. 2, права колонка), то слово, виділене зеленим кольором, залишиться без змін.

Якщо треба внести зміни, можна виправити слово у вікні «Пропозиція» (рис. 2) натиснути на кнопку «Замінити» і воно автоматично буде виправлено в тексті.

Програма перевірки орфографії

Рис. 2. Перевірка правопису з виявленням і виправленням помилок

Крім кнопки «Правопис» можна ще використовувати наступний спосіб. Іноді якесь слово краще замінити на більш підходить за змістом, тобто на його синонім.

Тоді слово, що підлягає заміні, слід виділити в тексті і за виділеним словом клацнути ПКМ (правою кнопкою миші). Потім в меню, що відкриється, натискаємо «Синомимы». Якщо якийсь синонім сподобається, то потрібно клікнути по цьому слову.

Програма перевірки орфографії

Рис. 3. Заміна слова на його синонім

2) Портал Грамота.РУ

Говорячи про програми перевірки орфографії, не можна не згадати довідково-інформаційний портал «Російська мова для всіх», який знаходиться за адресою:

Правопис слова можна безкоштовно перевірити без попередньої реєстрації на цьому порталі. При необхідності можна скористатися різними словниками.

Тексти перевірити на цьому порталі не вийде, можна перевіряти тільки слова. Там є ще гра Балда, можливо, комусь вона буде корисна.

3) Перевірка тексту на онлайн text.ru

З цією програмою легко працювати і новачкам. Тут можна без реєстрації безкоштовно перевірити текст на різні помилки.

Сайт text.ru є біржою копірайтингу і орієнтований на клієнтів, яким потрібні тексти для своїх сайтів, а також на виконавців: копірайтерів і рерайторов, які займаються написанням текстів для сайтів і не тільки для сайтів. Для копірайтерів необхідною умовою їх роботи є перевірка орфографії написаного тексту.

Однак перевіряти свої тексти на цьому сайті можуть всі бажаючі, без реєстрації, в режимі онлайн:

Щоб перевірити правопис тексту на сайті text.ru:

  • переходимо на сайт за запропонованою вище посиланням,
  • клікаємо мишкою у вікно «Перевірка орфографії тексту», щоб вказати місце для вставки тексту і вставляємо туди текст для перевірки,
  • тиснемо кнопку «Перевірити орфографію» (2 на рис. 4):

Програма перевірки орфографії

Рис. 4. Перевірка тексту на сайті text.ru без реєстрації

В залежності від обсягу тексту його перевірка займає якийсь час, після чого з’являться вікна зі знайденими помилками (рис. 5):

Програма перевірки орфографії

Рис. 5. Знайдені помилки в тексті

Знайдено 2 помилки в словах англійською мовою, хоча помилок в цих словах немає. Зазвичай, якщо в тексті є слова іншою мовою, то такі іноземні слова більшість програм для перевірки правопису записують помилки, як кажуть, «на всякий випадок». Третя помилка полягає в тому, що в тексті є два пропуски, треба зайвий пробіл видалити.

Буває, що потрібно перевірити текст не українською, а іншою мовою. Для цього можна скористатися іншим сайтом, про який мова піде нижче.

4) Перевірка орфографії на advego.ru

Без реєстрації в режимі онлайн можна безкоштовно перевірити текст на сайті advego, причому можна перевірити текст на різних мовах. Цей сайт є біржею контенту так само, як і зазначений вище сайт text.ru, і перевірити на ньому орфографію тексту теж можна без реєстрації.

Багатомовна перевірка орфографії: http://advego.ru/text/

Для перевірки орфографії тексту:

  • переходимо на сайт за наведеним вище посиланням,
  • якщо потрібен НЕ російську мову, тоді вибираємо мову з випадаючого меню (1 на рис. 6),
  • вставляємо текст для перевірки (2 на рис. 6),
  • тиснемо «Перевірити» (3 на рис. 6).

Короткий опис статті: орфографічний словник української мови скачати безкоштовно Наводиться 4 програми перевірки орфографії, в тому числі для текстів на іноземних мовах.

Джерело: Програма перевірки орфографії

Також ви можете прочитати