Російсько-англійський тлумачний словник філателістичних термінів

26.07.2015

Російсько-англійський тлумачний словник філателістичних термінів

Авиаписьма (Airletter Sheet) Аркуш паперу з нанесеним на один або кілька його країв клеєм вперше використовувався під час Другої Світової війни для пересилання авіапошти за зниженим тарифом. Це був попередник Аэрограммы.

Авіапошта (Airmail) Передбачає перевезення поштових відправлень повітряним шляхом, з чим пов’язані й менші терміни доставки, за що відправник сплачує більш високий поштовий тариф. Для цієї мети може існувати спеціальна марка.

Авіапошти ярлик (Airmail Label) Схожа на марку віддрукована відмітка, яка використовується для позначення того, що відправник оплатив пересилку авиатарифу, у зв’язку з чим поштове відправлення має пересилатися повітряним, а не наземним шляхом.

Алмазна перфорація (Diamond Roulette) Отвори перфорації у вигляді алмазної грані. Паперові зубчики не закруглені, а мають форму гранчастого алмазу.

Альбіно (Albino) Марка з бескрасочной над печаткою, на якій, у зв’язку з відсутністю фарби або збоєм в роботі преса, видно тільки безбарвний відбиток.

Фото (Album) Видання у вигляді книги, в якій колекціонери зберігають свої марки або іншу филателистическую продукцію. Їх мільйони видів, в обкладинках і без, видрукувані і порожні, для однієї країни, іноді зі звичайними листами або з ілюстрованими сторінками, на яких відведено місце для марок.

Аніліновий колір (Aniline Colour) В якості філателістичного терміна це відноситься до певного якості яскравості і кольору фарби на поверхні паперу, коли фарба проступає наскрізь і видно із зворотного боку. Справжні анілінові речовини могли і не бути присутнім у фарбі, а такі марки, як правило, яскравіше, ніж були б у протилежному випадку.

Астрофилателия (Astrophilately) Колекціонування конвертів, поштових марок та віньєток, що належать до доставки поштових відправлень вище рівня атмосфери або пов’язаних зі стартом і приземленням космічних кораблів.

Аэрограмма (Aerogramme) Авиаписьмо малого ваги в один лист з однією або кількома згинаються частинами, на одній з яких, як правило, віддрукована марка. Вони пересилаються поштою за меншим тарифом, ніж листи того ж ваги і розміру.

Аеропортовий податок (Airport Departure Tax) См. «Фіскальні (гербові) марки».

Аэрофилателия (Aerophilately) Колекціонування конвертів, поштових марок та віньєток, пов’язаних з пересиланням поштових відправлень повітряним шляхом.

Короткий опис статті: тлумачний словник Російсько-англійський тлумачний словник філателістичних термінів — А Авиаписьма лист, Авіапошта, Авіапошти ярлик, Алмазна перфорація, Альбіно, Альбом, Аніліновий колір (забарвлення) Астрофилателия, Аэрограмма, Аеропортовий податок, Аэрофилателия

Джерело: Російсько-англійський тлумачний словник філателістичних термінів — — Белпочта

Також ви можете прочитати