РСМД. Російська мова як передчуття змін

07.07.2015

Російська мова як передчуття змін

Фото:

Кіпренський Орест Адамович.

Портрет поета А. С. Пушкіна. 1827 р.

6 червня – День російської мови, який відзначається не тільки в Росії, але і в інших країнах світу. Російська мова в світі – це база, яка дає можливість побудови основи для розвитку культури, плідної співпраці, дружніх відносин між народами. Останнім часом у зарубіжних країнах збільшилося і число людей, які вивчають російську мову, і рішень, прийнятих на захист російської мови.

6 червня 2011 року був підписаний Указ Президента Російської Федерації «Про День російської мови». Метою цього Указу було збереження і розвиток російської мови як загальнонаціонального надбання народів Росії, як засобу міжнародного спілкування. Необхідно відзначити, що російська мова в світі – це не тільки засіб спілкування, але й база, яка дає можливість побудови основи для розвитку культури, плідної співпраці, дружніх відносин між народами. Російська мова є одним з найпоширеніших у світі за кількістю мовців. Російською мовою володіють «500 мільйонів осіб, у тому числі більше 300 мільйонів за кордоном ».

Процес зростання інтересу до російської мови

У 2008 році у дванадцяти країнах СНД було проведено опитування, за результатами якого комунікація російською мовою була визнана можливою для більшості населення нових незалежних держав.

Ще в кінці 80-х років XX століття російською мовою говорили близько 350 мільйонів чоловік. Але після розпаду Радянського Союзу ця цифра стала стрімко скорочуватися – до 2000 року це число зменшилося майже на 50 мільйонів чоловік! Але зараз ми спостерігаємо процес повернення до російської мови, до нього звертаються у школах, університетах та на робочих місцях не тільки ближнього, але і далекого зарубіжжя.

Спад інтересу до російської мови, що спостерігався в пострадянський криза подолана. З активним розвитком бізнесу, створенням міжнародних корпорацій та компаній, співробітництвом країн СНД між собою і з Росією, збільшенням кількості туристів як виїжджають з Росії, так і тих, хто приїжджає в нашу країну, кількість людей, що використовують російську мову у комунікації, збільшується. Також цьому сприяє наявність в країнах світу великих російських діаспор. Наприклад, кількість постійно проживають в республіці Азербайджан громадян Росії оцінюється приблизно в 13 тисяч осіб. в Болгарії – 12 тисяч .

У зв’язку з цим російська мова не просто популярний, він стає дуже важливим, і ми можемо спостерігати процес, при якому люди розуміють важливість і необхідність вивчення російської мови, причому це відбувається як у країнах СНД, так і далекого зарубіжжя. Проявляється зацікавленість в тому, щоб отримувати освіту і працювати в Росії.

1 канал

У Росії з’явився новий свято –

День російської мови.

У 2008 році у дванадцяти країнах СНД було проведено опитування, за результатами якого комунікація російською мовою була визнана можливою для більшості населення нових незалежних держав. При цьому є країни з високим рівнем володіння російською мовою – Білорусь (77%), Україна (65%) і Казахстан (63%). тобто приблизно дві третини людей в цих країнах вільно нею володіють, також у країнах, таких як Киргизія, Латвія, Молдова, Естонія близько чверті жителів користуються російською як мовою спілкування. А в Азербайджані, Грузії, Вірменії, Литві, Таджикистані частка володіють ним не так велика – не більше 30%.

Короткий опис статті: словник російської мови

Джерело: РСМД :: Російську мову як передчуття змін

Також ви можете прочитати