Сайт Міжнародної Академії Інформатизації, Більшу частину інвестиції

14.07.2015

Більшу частину інвестиції в ДП ФИИР-2 залучать за рахунок квазідержавного і приватного сектора

Більшу частину, а саме 6 трлн тенге з 6,6 трлн тенге інвестицій на реалізацію ДП ФИИР-2 залучать за рахунок квазідержавного і приватного сектора. Про це в ході звіту уряду по реалізації держпрограми, який проходить у бібліотеці Першого Президента «Назарбаєв центру» повідомив міністр економіки і бюджетного планування Ерболат Досаєв, передає кореспондент [BNews ].

«Із загального обсягу інвестицій (близько 6,6 трлн тенге) на реалізацію ГПФИИР-2 6 трлн тенге планується залучити за рахунок інвестицій квазідержавного і приватного сектора. Бюджетне фінансування складе близько 650 млрд тенге, в тому числі, за рахунок виділених в рамках нацфонду 1 трлн тенге», — повідомив Ерболат Досаєв.

Таким чином, за його словами, буде реалізований підхід «фінансового важеля», що передбачає залучення на кожен тенге державних інвестицій 4 тенге приватних інвестицій. В цілому, доповідаючи про реалізацію держпрограми, він повідомив, що програма буде сфокусована на 6 пріоритетних галузях.

«По-перше, буде використаний комплексний підхід при її реалізації. Другий етап програми індустріалізації буде спрямований на формування збалансованої структури економіки та створення нових робочих місць. При цьому особливу увагу звернено на випереджальний розвиток транспортної, промислової і енергетичної інфраструктури», — повідомив міністр.

По-друге, за його словами, з урахуванням рекомендацій міжнародних організацій, таких як Світовий банк і АБР, упор буде зроблений не тільки на диверсифікацію самих галузей, але і на диверсифікацію торгівельних партнерів та номенклатури товарів і послуг при експорті.

«по-третє, для другої п’ятирічки розроблений широкий інструментарій фінансової підтримки промислових компаній і приватного сектора в цілому, що включає оздоровлення банківського сектора, активне залучення нових інвестицій і розширення механізмів державно-приватного партнерства. Законодавча база вже готова. З другої половини поточного року буде розпочата активна робота з цільовими іноземними інвесторами та міжнародними фінансовими організаціями. Які готові співфінансувати об’єкти», — пояснив Досаєв.

«Заплановано широке участь приватного бізнесу, в тому числі малого і середнього бізнесу в реалізації другої п’ятирічки індустріалізації. У цих цілях проводиться робота щодо кардинального вдосконалення механізмів підтримки МСБ, поліпшення ділового клімату. По-п’яте, з урахуванням висловленої вами (Президентом — прим. автора) раніше критики, з метою скоординованості діяльності державних органів і місцевих виконавчих органів. концентрації ресурсів на пріоритетних секторах і раціонального розміщення виробництв з 2015 року Схема раціонального розміщення виробничих потужностей буде інтегрована у Генеральну схему організації території до 2030 року», — зазначив Ерболат Досаєв.

Завершуючи свій виступ, він зазначив, що в результаті нова програма буде чітко ув’язана з регіональною специфікою, де для кожного регіону буде визначена своя економічна спеціалізація, що дозволить уникнути дублювання проектів, забезпечить ефективне розміщення виробництв по території країни, а також зміцнить виробничу кооперацію між регіонами.

«Дані підходи дозволять більш ефективно досягти запланованих результатів і реалізувати поставлені Вами завдання з диверсифікації економіки», — уклав міністр.

Баубек КОНЫРОВ

Усі права захищені.

При використанні матеріалів BNews.kz в будь-яких цілях, крім особистих, гіперпосилання на веб-сайт BNews.kz обов’язкова.

При використанні матеріалів BNews.kz:

— у друкованих виданнях або в інших формах на матеріальних носіях — папір, плівка тощо користувач зобов’язаний у кожному випадку вказувати, що джерелом матеріалів є веб-сайт www.bnews.kz;

— в Інтернеті або інших формах використання в електронному вигляді, користувач у кожному випадку використання зобов’язаний розміщувати гіперпосилання на головну сторінку веб-сайту BNews.kz «www.bnews.kz».

Короткий опис статті: словник казахсько російська Більшу частину, а саме 6 трлн тенге з 6,6 трлн тенге інвестицій на реалізацію ДП ФИИР-2 залучать за рахунок квазідержавного і приватного сектора…. Інвестиції,Індустріалізація,Аналітика

Джерело: Сайт Міжнародної Академії Інформатизації — Більшу частину інвестиції в ДП ФИИР-2 залучать за рахунок квазідержавного і приватного сектора

Також ви можете прочитати