Самостійне вивчення англійської мови

18.06.2016

Самостійне вивчення англійської мови

Самостійне вивчення англійської мови

Самостійно вивчити мову одночасно і просто, і складно. Правильно організуєте свої заняття, виберіть відповідну методику, знайдете гарні підручники і словники — навчання може навіть перетворитися на хобі.

Звичка займатися регулярно дозволить вам з часом підняти рівень знань вище рівня багатьох випускників університетів, які не займаються мовою після закінчення Вузу. Спілкуючись з іноземцями, розширите коло спілкування. А коли досягнете поставлених цілей — зможете по праву пишатися собою.

Проблеми при самостійному вивченні англійської мови

Вивчити англійську самостійно — ідея, яка відвідувала багатьох. Але не всім вдається її реалізувати. Чому?

Перша проблема — відсутність контролю. Іноді, щоб не пропустити заняття, навіть знадобиться сила волі. Відвернути може що завгодно, від цікавого фільму по телевізору до запрошення погуляти з друзями. Складіть собі чіткий розклад і неухильно слідуйте йому.

Наступна проблема — помилки. Вивчаючи мову самостійно, потрібно бути дуже уважним, іноді навіть педантичним. Якщо ви допустите помилку (нехай і незначну), займаючись з викладачем, він виправить вас. Коли ви вчитеся самі, вас нікому поправити, а запомненная неправильно конструкція «приживеться» у мовленні та письмі. Переучуватися важче, ніж вчитися.

Складаємо графік занять

Складіть такий графік занять, який вам буде неважко дотримуватися. Бажано займатися щодня по годині — за півтора з перервою на 5-10 хвилин. Ваш розклад, швидше за все, буде відрізнятися, але дотримуйтесь принципом «краще займатися часто потроху, ніж рідко і довго». Щоденні заняття по 20 хвилин протягом двох тижнів принесуть більше користі, ніж один п’ятигодинний «штурм». Графік повісьте вдома на видному місці.

Визначаємо мету

Визначте мета — і направте всі зусилля на досягнення. Навіщо вам потрібна англійська? Вести листування з діловими партнерами? Хочете читати улюблені книги в оригіналі? Спілкуватися через інтернет? Чи, може, поїхати за кордон працювати?

На заняттях комбінуйте вправи з читання, письма, граматики і розвивайте вміння висловлювати свої думки. А упор робіть на те, що потрібно і що подобається. Хочете навчитися говорити — більше говоріть і т. д. Тоді плоди ваших праць — навички та знання будуть надихати вас підкорювати нові вершини.

Вибираємо підхід

Для того, щоб скласти для себе оптимальну програму занять, вам доведеться ненадовго стати викладачам і познайомитися з методологією.

Існує два основних підходи до вивчення мови: «традиційний» і «комунікативний».

Традиційний підхід — це комбінація аудиолингвального і граматико-перекладного методів.

Якщо в школі ви вивчали якусь мову, то «знаєте в обличчя» граматико-перекладний метод. Вправи з граматики, переказ текстів (а іноді навіть заучування напам’ять), розширення словникового запасу з допомогою списків слів, і перекази, переклади, переклади. Безумовно, талановиті викладачі розширювали перелік видів діяльності на уроках, могли зацікавити учнів. Але це — одиниці. У більшості випадків метод не виправдовує витрачених зусиль.

Аудиолингвальный метод набагато ефективніше попереднього. Він повністю реалізовувався у лінгафонних кабінетах — а сьогодні ви можете придбати диски із записами вправ. Навчання полягає в прослуховуванні і відтворення діалогів — на їх основі вивчається граматика, «ставиться» вимова. Якщо ви хочете навчитися говорити якомога швидше — пошукайте курси англійської мови на CD.

Комунікативний підхід об’єднує методики, в яких використовують незвичні для випускників радянських шкіл вправи: ігри, дебати, завдання на пошук помилок, на порівняння, аналіз ситуацій. Цей підхід — один з найефективніших сьогодні. Він не просто вчить мови — він вчить користуватися мовою. Вибирайте підручник, розроблений на основі комунікативного методу.

Підручники, словники та інші ваші інструменти

Якщо ви вже колись вчили англійську, перше, що вам потрібно зробити тепер — оцінити свій рівень за допомогою тестів. Не завищуйте його — краще повторити ще раз відоме, ніж застрягти на третій сторінці неправильно підібраного самовчителя.

Вибирайте підручник, в якому є не тільки стандартні вправи, а й творчі, незвичайні завдання, які реалізують комунікативний підхід до навчання. Чим цікавіше буде підручник, тим менше шансів зіткнутися з першою проблемою самостійного навчання: «позаймаюся, але не сьогодні, а завтра». «Завтра» рідко наступає на наступний день.

Сміливо проходьте повз книг, дисків і касет із заголовками на кшталт «Англійська за місяць!». Якби все було так просто, все б вже давно знали мову.

Які цілі ви б не переслідували, вивчаючи англійську, вам знадобиться дуже гарний словник. Тут інтернет не допоможе — словникового запасу онлайн-ресурсів вам не вистачить.

З товстим словником невеликого формату працювати зручно, чого не скажеш про видання форматом більше альбомного. Радимо купувати словник загальної лексики на п’ятдесят тисяч слів, не менше (більше — краще). Зверніть увагу: в гарному виданні завжди є приклади вживання слів.

Намагайтеся вибирати як можна більш свіже видання, щоб не витрачати час і сили на запам’ятовування застарілих, що вийшли з ужитку слів. Ще один аргумент за «свіжий словник»: у виданнях, складених у першій половині минулого століття, ви не знайдете багатьох слів, які вже давно стали частиною нашої мови. Словником з дрібним шрифтом користуватися зручно — нехай цей момент не бентежить вас при виборі. Словник — ваш незмінний помічник у вивченні мови, не шкодуйте грошей на нього.

Обов’язково використовуйте аудіоматеріали, курси на CD: як ми вже говорили, вони допоможуть вам поставити вимову, розширити словниковий запас і навчитися розмовляти по-англійськи. Навіть якщо це не першочергові завдання, прослуховування діалогів урізноманітнює процес навчання. А чим цікавіше будуть заняття, тим краще результати.

Один з варіантів самостійного вивчення мови — використовувати матеріали з програми онлайн-курсів. Під час дистанційного навчання вам будуть завдання надсилати на електронну поштову скриньку, ви їх будете виконувати, надсилати викладачеві, після перевірки він вкаже на помилки. Проходження таких курсів допоможе вам дисциплінувати і навчитися не пропускати заняття. Це непоганий варіант для початківців.

У великих книжкових магазинах зараз з’явилися книги англійською мовою, адаптовані для читачів різного рівня. Необхідний рівень знань часто позначений прямо на обкладинці. Читаючи книжки, ви розширите словниковий запас, навчиться будувати речення, виробите грамотність та відчуття мови.

Дивитися фільми в оригіналі — справжнє задоволення. Купуйте фільми, на яких прописана аудіодоріжка англійською і є субтитри. Якщо ваш рівень ще не дозволяє розуміти складні діалоги, почніть з мультфільмів. У них звичайно використовується проста лексика. Дивіться спочатку кілька разів з субтитрами, ставте на паузу, якщо зустрічаєте незнайоме слово. Для кожного фільму складіть невеличкий словничок, записуючи в нього незнайомі слова у міру перегляду фільму. Зверніть увагу: є фільми, де герої говорять достатньо чітко (наприклад, «The Hot Chick», «Ципочка») і такі, де мова розібрати важко («Back to the Future», «Назад у майбутнє»).

Використовуйте інтернет під час вивчення мови — він дає просто приголомшливі можливості. За допомогою програми Skype ви зможете розмовляти з носіями мови, в сервісі livejournal.com можна завести блог на англійській або ж просто читати онлайн-щоденники американців і англійців. Соціальні мережі, форуми, чати — користуйтеся і отримуйте максимум користі. Любите готувати? Шукайте рецепти англійською, пробуйте готувати по них. Мова повинна бути корисний вам — інакше, навіщо її вчити?

Прийоми і вправи для самостійного вивчення мови

Ми пропонуємо кілька прийомів вивчення англійської мови, які можуть вам допомогти.

    Знайдіть тексти улюблених пісень англійською, переведіть, вивчіть і наспівуйте разом з виконавцем. Проведіть відпустку в країні, де говорять по-англійськи: поєднайте корисну мовну практику з приємним відпочинком. Спробуйте почати думати англійською, коментуйте про себе дії, події, щоденні події. Вивчайте культуру: це буде корисно, якщо ви хочете поїхати в країну, де говорять по-англійськи. Дізнайтеся про те, що цінне для людей, з якими ви будете спілкуватися. Наприклад, знайдіть як можна більш детальну біографію Вінстона Черчілля — вона схожа на сюжет захоплюючої книги. Почитайте про нього (ідеально — англійською, але тут все залежить від вашого рівня володіння мовою). Не цікавить політика? Читайте, дивіться фільми про ключові моменти історії, видатних діячів мистецтва, науки, про розвиток моди, автомобілебудування, про соціальних явищах і звичаї країн.

Вчити мову — цікаво. Ви не знали?

Інші статті:

Два аспекти, які часто цікавлять учнів: як ефективно вчити слова і як почати вільно говорити.

Курси англійської мови – відмінний спосіб поліпшити рівень своїх знань. Для того щоб одержати максимально високий результат вам необхідно правильно вибрати компанію, яка пропонує такі послуги.

Як відомо, кожна з мов світу може включати в себе до 800 000 слів, але середньостатистична людина користується на практиці лише незначною частиною цього океану. Скільки слів потрібно вивчити, щоб зуміти говорити іноземною мовою?

Про деяких цікавих методи навчання іноземним мовам нам розповідає Марія Голод, академічний директор Лінгвістичного центру Інституту іноземних мов.

Простий і природний спосіб познайомитися з практичним використанням англійської — фільми без перекладу, переваги їх використання та можливі труднощі.

Короткий опис статті: вивчення англійської мови Стаття описує методи, інструменти та проблеми самостійного вивчення англійської мови. самостійне вивчення англійської мови

Джерело: Самостійне вивчення англійської мови

Також ви можете прочитати