• Електронний словник

    Що таке електронний словник. Стаття. Читать текст оnline,

    13.07.2015

    Тема: Що таке електронний словник

    Що таке електронний словник

    1. Що таке словник?

    Для визначення поняття слова «словник» я звернулася до кількох internet-джерел. З цією метою були використані два запиту в пошуковій системі google: «словар» і «електронний словник». Як з’ясувалося, різні джерела по-різному визначають слово слова’рь. Одним з популярних визначень є:

    Словник — книга, яка містить зібрання слів (чи морфем, словосполучень, ідіом і т. Д.), розташованих по визначеному принципу, і яка дає відомості про їхні значення, вживання, походження, переклад на іншу мову і т. П. (лінгвістичні словники) чи інформацію про поняття і предмети, ними що позначаються, про діячів у яких-небудь областях науки, культури та ін. (новий енциклопедичний словник. М. 2000).

    На думку французького письменника Анатоля Франса, словник – це всесвіт, розташований в алфавітному порядку. Словники потрібні не тільки, коли не знаєш написання того чи іншого слова. Але і є важливою одиницею національної культури.

    Після того як ми визначилися з поняттям «словник». Розглянемо що ж таке «електронні словники». Наприклад, такий загальновідомий джерело інформації як wikipedia, одним з визначень електронних словників призводить, що електронний словник – словник в комп’ютері або іншому електронному пристрої. Дані словники дозволяють швидко знайти потрібне слово, часто з урахуванням морфології і можливістю пошуку словосполучень (прикладів вживання), а так само з можливістю перекладу на інші мови.

    З технічної ж точки зору, електронний словник – комп’ютерна база даних, що містить особливим чином закодований словникові статті, що дозволяють здійснювати швидкий пошук потрібних слів (словосполучень, фраз).

    Так само дуже цікавим фактом є те, що через більш ранньої розробки електронних словників, ніж їм подібних систем машинного перекладу, зараз надано більш широкий вибір електронних словників (від простих dic до, об’єднаних в одній програмній оболонці, кількох спеціалізованих тематичних словників – наприклад lingvo). Користувач вибирає той чи інший продукт виходячи з можливостей свого рс, фінансових можливостей, умов роботи для виконання і показників свого власного iq. Ними користуються студенти та учні, домашніх і бізнес-користувачів.

    2. Які бувають словники і в чому їх особливості?

    І так зрозуміло, що словники бувають паперові та електронні. Крім цього можна сказати, що словники мають різні завдання, з чого і виходить їх поділ на типи. Наприклад:

    Що відносно електронних словників, то вони поділяються на ті, які виконують тільки одну функцію (наприклад: «тлумачний словник Даля онлайн»), і ті, які в змозі виконувати багато функцій (наприклад: «abby lingvo»).

    3. Як вирішується проблема неповноти словників з використанням комп’ютерних програм?

    На даний момент існують кілька більш відомих способів рішення даної проблеми:

    • залученням більшого числа співробітників для поповнення словників

    • надання можливості користувачам самим поповнювати і редагувати словники

    • імпорт даних з вже існуючих словників (в тому числі і з відсканованих копій паперових словників, з використанням інструментів розпізнавання)

    наприклад, онлайн-перекладачі і словники google після невдалого пошуку слова чи словосполучення пропонують ввести свій варіант перекладу (тлумачення) і зберегти його. Енциклопедія wikipedia працює за тією ж схемою.

    4. Які основні можливості електронних словників?

    Беремо, наприклад, словник abby lingvo x3. Даний електронний словник містить у собі «книжкову полицю» на якій розміщуються не тільки перекладні словники, але енциклопедичні й тлумачні. При включенні всіх словників lingvo по слову «ворона» ми маємо наступний результат:

    Переклад на англійську мову з урахуванням смислової неоднозначності:

    1) (птах) crow[-əʊ]

    2) (роззява) gawk, gaper, loafer •• ворона в павиних пір’ї — ≈ jackdaw in blue’s feathers ворон рахувати — gape біла ворона — odd type; square peg in a round hole лякана ворона куща боїться — ≈ a burnt child dreads the fire.

    Тлумачення слова російською мовою, енциклопедичні дані з використанням різних словників:

    I. птах середньої величини загону вороновых з чорним або з сіро-чорним оперенням.

    Ii. 1. Розсіяна, неуважна людина. 2. Вживається як порицающее або лайливе слово.

    Всеїдний птах вороновых, сіра з чорним або чорна.

    Біла ст. (про те, хто різко відрізняється від інших, не схожий на оточуючих). Ворон рахувати (ловити) (ротозейничать).

    В павиних пір’ї (про те, хто хоче здаватися важливіше й вагоміше, ніж він є насправді).

    2. Роззява, роззява. | вороння, -я, (1 ). | вороний, -я, -тє (до 1 ). Вороняче гніздо.

    Сіра з чорним птах, одного сімейства з вороном.

    • роззява, роззява. Ех, ти, ворона, не помітив, як гаманець вкрали.

    • ворон рахувати — бути роззявою.

    • Ворона в павиних пір’ї — людина, комічно намагається здаватися більш культурним, ніж він є насправді, безуспішно намагається грати більш високу, невластиву йому роль в суспільстві.

    • Ні пава, ні ворона — людина, відбився від свого середовища і не пристав до іншої

    • Біла ворона — про кого-небудь незвичайне, рідкісне, з низки он що виходить.

    5. Які переваги електронних словників порівняно з аналогічними друкованими виданнями?

    Електронні словники мають ряд очевидних і істотних переваг у порівнянні зі словниками традиційними. Сучасні електронні словники не тільки значно перевершують за обсягом книжкові, але і знаходять шукане слово або словосполучення значно швидше. Причому шукати можна в будь-якій формі. Деякі, наприклад abby lingvo, вбудовуються в усі основні офісні програми та виділене слово можна переводити натисканням декількох клавіш. Електронні словники містять не тільки обробку, але і можуть вимовляти слова. Тут теж існує два підходи. У мультилекс вбудований синтезатор звуку і вимовляються всі слова. Однак повністю довіряти такому підходу, не контролюючи його за транскрипції, небезпечно. Синтезатор може неправильно поставити наголос або взагалі спотворити вимова слова. В abby lingvo основну лексику озвучує диктор з оксфордською вимовою. Але, звичайно, найголовніше перевага хороших електронних словників — одночасний пошук не тільки за назвою словникової статті, але і по всьому величезному обсягу словників, що просто нереально в паперовому варіанті.

    Електронні словники успадкували деякі недоліки звичайних словників. В основному це проблема неповноти словника, а також підтримки словника в актуальному стані. Дані проблеми не так яскраво виражені, як у їх паперових прабатьків, але все-таки мають місце. Так само до недоліків можна віднести і те, що багато словники вимагають наявність певної сукупності програмних засобів, які в свою чергу вимагають наявність певних апаратних засобів. Однак, на мій погляд, цей недолік буде досить скоро усунутий, внаслідок зростаючих темпів комп’ютеризації, в тому числі і зростаючою доступністю переносних комп’ютерів типу laptop, смартфонів, КПК. Так само для вирішення проблеми з наявністю певних програмних засобів, виробники почали виробляти словники для різних платформ (кросплатформеність). Ще одним з недоліків є те, що електронні словники дорожче, ніж їх паперові побратими.

    Короткий опис статті: електронний словник Читати статтю online по темі ‘Що таке електронний словник’. Розділ: Інформаційне забезпечення, програмування, 33, Загружено: 12.11.2010 завантажити статтю

    Джерело: Що таке електронний словник. Стаття. Читать текст оnline —

    Також ви можете прочитати