Синонім . su, словника синонімів. синоніми слів російської мови

15.07.2015

Словник синонімів

Як правило, в роботі літератора, журналіста, і навіть копірайтера — словом, всіх, хто остільки-оскільки зайнятий літературною працею або письменництвом, необхідно буває підібрати саме той синонім, який відповідає змістом підбирається слова. А ось синонімів у словниковому запасі, яким ми володіємо (як правило, він завжди дуже маленький, скільки б слів не вміщав!) вічно не вистачає. Доводиться ритися і шукати паперовий словник синонімів, лізти в інтернет, щоб знайти те єдине слівце, що необхідно саме в цьому тексті. Але чомусь паперові словники занадто товсті, щоб полегшити нашу роботу, а інтернет-джерела дуже мізерні і деколи видають за шуканий синонім зовсім не те, що ми з них хотіли б почерпнути.

Отже, вихід знайдено. Перед вами відомий всім пишуть і читають (ви теж знаєте абетку, вірно?) словник синонімів. Але це також не просто словника синонімів, де вміщено синоніми до слів. На сайті є пошук синонімів. Тобто, внісши в рядку пошуку слово, треба тільки дати програмі завдання — і синонім знайдеться сам!

до Речі, для тих, хто ще не зрозумів, про що саме йде мова, відкриємо завісу таємниці про синоніми до слів. Синонім — це грецьке слово (від synonymon або однослов, сослов), що позначає близьке за змістом з іншим словом, приміром, бегемот і гіпопотам, дорога і стежка та інше. Дуже був щедрий на синоніми до слів давньогрецької мови Абрамов, автор, склав «Словник російських синонімів і схожих за змістом висловів».

Взагалі серед тлумачних словників словники синонімів, антонімів, омонімів і паронімів вважаються особливим видом тлумачних словників. Словник синонімів (тобто, як ми вже з’ясували, слів з подібним значенням) — це словник, де в одній статті розміщуються близькі за значенням слова, що створюють ряди синонімів.

Перший Словник синонімів виник давненько. Кажуть, ще в початку 19-го століття, а саме в 1818 році, був явлений світу Досвід словника російських синонімів під редакцією П. Калайдовича, що включав 77 синонімічних рядів. У нас, якщо ви ще не зрозуміли, синонімів набагато більше. Правда, деякі словники синонімів зовсім не укладають у собі тлумачень (такий, заздалегідь попередимо, кілька разів перевиданий Словник синонімів російської мови під редакцією З.Александрової). Тоді передбачається, що значення слова ілюструється самим рядом синонімів.

Короткий опис статті: словник російської мови

Джерело: Синонім . su — словник синонімів. синоніми до слів російської мови.

Також ви можете прочитати