Сканування та переклад текстів на iPad . Все про iPad

16.06.2016

Сканування і переклад текстів на iPad

Ціна: 399 р.

Сканування та переклад текстів на iPad . Все про iPad
Сьогодні під приціл потрапила тема, яку ми не висвітлювали ще на сайті: сканування текстів на iPad. З появою камери у другому iPad сама доля веліла компаніям створювати додатки, які дозволяють зробити знімок тексту і тут же просканувати його. За справу взялася російська компанія ABBYY, яка спеціалізується не тільки на перекладі, але і на розпізнаванні текстів. На виході вийшов ось такий гібрид: TextGrabber+Translator. Програма дозволяє не просто розпізнати текст, але і перевести його.

Сканування тексту на iPad

Відразу скажу, що iPad 2 майже в прольоті. Ні, програма запуститься на iPad 2, і навіть буде розпізнавати тексти з фотографій, але його камера настільки погана, що якість розпізнавання буде сильно страждати. Я особисто переконався в недієздатності камери другого iPad видати зрозумілі знімки з текстами. Людина їх безумовно прочитає, але сканування найчастіше буде завершуватися помилками.

Як варіант використовувати iPhone і потім на iPad 2 сканувати знімки з фотопотока, але власникам iPhone (або iPod Touch 5) найпростіше сканувати прямо на телефоні. Програма адже універсальна.

А ось на iPad 3 і вище — зовсім інша справа. Знімки виходять більш чіткі і програма справляється з текстами непогано. Але програма від Abbyy дуже вимогливо до умов зйомки. Під кутом тексти розпізнаються погано. На зім’ятих аркушів ще гірше. Я не сумніваюся у здібностях алгоритмів Abbyy грамотно сканувати тексти, але одна справа, коли папірець пройшла через спеціальний пристрій, а інша справа, коли сканування йде по фотографії. Так що все цілком і повністю залежить від кривизни рук.

Ось такий текст програма розпізнає відмінно. Помилки сканування можна поправити прямо в програмі. Фото зроблено iPad 3.

А ось таке фото скоріше всього перетвориться в нечитаний текст. Після знімка є можливість виділити тільки текст. Це істотно спрощує завдання програмі.

Сканування на iPad відбувається швидко (кілька секунд). Програма може працювати з 61 (!) мовою. Перед знімком рекомендую вказувати передбачувані мови тексту. Наприклад, умляути не розпізнаються, якщо не вказати, що ви скануєте текст німецькою мовою.

Лайфхак! Програму можна використовувати для перекладу текстів з скріншотів iPad. Наприклад, не всі PDF файли підтримують копіювання тексту. Сканування скріншота — вихід, та і якість сканування буде краще, ніж при роботі з фотографіями.

Переклад просканованого тексту

Унікальність програми в тому, що вона може тут же на ходу перекласти текст. Вихідний або отриманий текст можна скопіювати, відправити у Twitter, в Evernote і т. д.

На жаль, для перекладу необхідний доступ в інтернет, так як використовується найпопулярніший онлайн-перекладач — Google Translate.

найцікавіше, що в налаштуваннях є перемикання на Яндекс.Переклад та перекладач від Bing, але вони не працюють в програмі. TextGrabber+Translator переводить тільки з допомогою Google. Баг?

А ось і самі налаштування. Думаю, на скріншоті все зрозуміло без зайвих слів.

Наостанок, короткі рекомендації по роботі з програмою, які є і в самій програмі.

Висновок: Якщо вам доводиться стикатися з іноземними текстами на папері і у вас хороша камера на iOS пристрої (iPad 3 і більш пізні моделі), то програма може не раз виручити. Програма — знахідка для таких людей.

Головне не чекати, що Textgrabber+Translator буде безпомилково розпізнавати текст зі знімків зроблених на швидку руку (текст на м’ятому папері, текст під кутом, текст плохочитаем тощо). Якість сканування та подальший переклад цілком і повністю залежать від якості зробленого знімка і вихідного матеріалу! В ідеальних умовах програма сканує чудово.

Розмір додатка в App Store: 76.4 Мб

Короткий опис статті: перекладач текстів Сьогодні під приціл потрапила тема, яку ми не висвітлювали ще на сайті: сканування текстів на iPad. З появою камери у другому iPad сама доля веліла Офісні Програми до 100 мегабайт,Програми дорожче 100 рублів

Джерело: Сканування і переклад текстів на iPad | Все про iPad

Також ви можете прочитати