Словник 2014 року: рік, що минає надав старим словам нових значень, зрозумілі тільки українцям .

23.07.2015

Словник 2014 року: рік, що минає надав старим словам нових значень, зрозумілі тільки українцям

Революція, анексія, гібридна війна, зміна влади, економічна криза — все це пережила Україна в 2014 році. Нова реальність нашої країни породила і цілий ряд неологізмів і хэштегов, які зрозуміють тільки ті, хто через усе це пройшов.

Читайте:

Український таблоїд «Дусі» зібрав всі нові позначення в один словник, упорядкований за алфавітом. Як пише видання, щоб нащадки через десятиліття не забули, чому «два раба» — це смішно. Визначення поняття дано популярно-саркастичним чином.

Автомайдан — рушійну (в прямому сенсі цього слова) і ударну силу того, що сталося в кінці 2013 — початку 2014 року Евромайдана становив так званий Автомайдан, тобто люди, озброєні автомобілями і прапорами країни. Вони колонами несподівано відвідували вдома політиків, активно брали участь в затриманні заполонили Київ «провокаторів-титушек», проти них порушували кримінальні справи і спалювали їхні машини. Всі три лідери Автомайдану прославилися: Сергій Коба закликав людей 19 січня пікетувати Кабмін і Раду — і після його заклику почалося «вогняне Хрещення на Грушевського»; Дмитра Булатова викрали і катували; Олексій Гриценко утримували в полоні в Криму. З Коби тільки в грудні зняли звинувачення, Булатов недовго побув міністром в уряді Яценюка, Гриценка відпустили.

Антимайдан — криве дзеркало Майдану: оплачені мітинги «за Януковича», на які звозили бюджетників для створення відчуття активності прихильників чинного президента. Більшість учасників Антимайдана отримували за розмахування прапорами невелику плату, але були серед них і ідейні прихильники «легітимного». Найбільший Антимайдан розташовувався в Маріїнському парку столиці; там же мешкав герой Антимайдана Гнат Крамськой по кличці Топаз, який прославився після побиття журналіста Сергія Рулева. Його крик «Топаз, дай команду!» увійшов в українську історію як назва кращого сюрреалістичне відео року.

Читайте:

Бандерівці — міфічні істоти, що населяють Україну на думку росіян, прихильників Росії в Україні і особисто президента Росії Володимира Путіна, який заявив, що Крим може бути російською, українською, татарською, але ніколи не буде «бендеровским». На думку жителів Росії «бендеровец» походить від схрещування Остапа Бендера і Степана Бандери, це такі хлопчики, які нібито «харчуються кров’ю розіп’ятих в трусиках російськомовних немовлят», про інших заняттях невідомо.

Ватники (коротка форма — вата) — образлива назва соціальної групи фанатичних шанувальників Путінської Росії. Взагалі-то, «ватник» виник на теренах Вконтакте ще в 2011 році, і з тих пір мирно співіснував з рашистами і тд, проте в цьому році придбав надзвичайну популярність і удостоївся окремої серії мультфільмів від Ірени Карпи та команди Ніса. Тепер ватниками називають і росіян, які потребують знищення «фашистів» і «бендеровцв», і жителів України, вимагають того ж.

Словник 2014 року: рік, що минає надав старим словам нових значень, зрозумілі тільки українцям .

Ввічливі люди (зелені чоловічки) — солдати-строковики Російської армії, захопили Крим за наказом Путіна. Ввічливість полягала у відсутності розпізнавальних знаків і в тому, що під час анексії вбили тільки одного українського військового, побили кілька десятків журналістів, і взяли в полон ще кілька десятків активістів. В російських ЗМІ, Путін був оголошений самим ввічливим з людей.

Візитка Яроша — смертельна зброя позаземного походження, дісталася лідеру «Правого сектору», і вперше виявлене представниками російських ЗМІ на місці бойових зіткнень з сепаратистами на Сході України. У вогні не горить, у воді не тоне, природа дії і радіус ураження не відомий.

Словник 2014 року: рік, що минає надав старим словам нових значень, зрозумілі тільки українцям .

Вышиватники — образлива назва, горде самоназва ура-патріотів України, періодично втрачають контроль над власними емоціями і розумом. Від решти мешканців України відрізняються особливою активністю у фейсбуці і нечленораздельным горловим співом, з якого виділиться крики «Доки!» і «Всьо пропало».

Два раба — обіцяна нагорода бійцям Нацгвардії за участь у зоні АТО. Перша згадка про двох рабів зустрічається в репортажі Першого каналу (Росія) в інтерв’ю з мешканцем Донецької області пенсіонером Быкодоровым. Два раба йдуть в комплекті з «клаптиком землі». Для Юлії Тимошенко, яка не перебуває на службі в Нацгвардії, було зроблено виняток — і їй дісталася лише одна рабиня.

Друзі хунти — п’ята колона Росії, виявлена каналом «НТВ» у фільмах «13 друзів хунти» і «Ще 17 друзів хунти». Якщо довіряти каналу «НТВ», всі проблеми Росії в тому, що ці тридцять чоловік публічно засудили анексію Криму, не підтримують Путіна — і тому всі педофіли, таємні геї, утриманки США, при цьому заслані Києвом в Москву (мабуть, ще при народженні) для диверсій на зразок концертів, написання книг та статей, а також ігри в театрі. Серед друзів хунти -журналісти Аркадій Бабченко і Дмитро Биков, провідні Ксенія Собчак та Олексій Суханов, музиканти Діана Арбеніна і Андрій Макаревич, політолог Станіслав Бєлковський і багато інших хороших людей.

Євромайдан — найбільш масові протести в історії України, в результаті яких на різних площах різних міст України мільйони людей вимагали спочатку обіцяного підписання договору про Асоціацію з ЄС, потім відставки прем’єра, а потім — Кабміну, а потім і самого Януковича. Найбільший Євромайдан зібрався в Києві, в деяких випадках збираючи на площах до півмільйона людей. В результаті 94 денного протистояння Янукович, прихопивши собачку, коханку і два бюджету України у вантажівках, переїхав жити в Росію. На Майдані та інших площах загинуло більше сотні протестувальників, більшість з яких було вбито в Києві з вогнепальної зброї.

Жидобандеровцы — підвид бендерівців, що включає в себе (на думку бійців «Беркут», кричали це слово протестувальникам) всіх, хто говорить по-українськи, розумних, тих, хто носить окуляри, євреїв і велосипедистів. Багато «жидобандеровцы» носять на собі національну символіку України.

Словник 2014 року: рік, що минає надав старим словам нових значень, зрозумілі тільки українцям .

Зарплата Мустафи — плата, яка належить депутату за чесне виконання обов’язків. На думку Мустафи, 6 тисяч за таке замало, і тому депутатам нічого не залишається, як отримати доплату у олігархів. Обговорювалася всією країною, і деякі пропонували новим депутатам доплатити — адже збирали ж на армію? Поки питання про гідно оплаті депутатського праці залишається відкритим.

Зеленка — в лексиконі військових і журналістів — посадка, тільки небезпечна і простреливаемая.

Йолка — металева конструкція, яку під виглядом новорічної Ялинки збиралися звести на Майдані. Протестувальники не пустили машину комунальників на Майдан для установки цієї «Йолки», що стало формальною причиною для побиття студентів у ніч на 30 листопада. До кінця Майдану конструкція була обвішана прапорами, закликами і побажаннями. Її повинні були передати в музей, але в підсумку просто розібрали і подальша е доля невідома. Назва об’єкта дав Янукович, за рік до Майдану на конференції забув українське слово «ялинка», і після тридцатисекундной паузи обізвав новорічне дерево «Йолкою». Так виник мем, який став особливо вживаним в 2014 році.

Словник 2014 року: рік, що минає надав старим словам нових значень, зрозумілі тільки українцям .

Кіборги — бійці ВСУ, в першу чергу з 79-й та 95-ої бригади ВДВ, протягом місяців малою кількістю людей захищають Донецький аеропорт, форпост української армії.

Колорады — негативний прізвисько симпатиків Росії; отримали прізвисько через свою любов до прикрашання себе чорно-жовтими георгіївськими стрічками, що нагадують по розмальовці спинку колорадського жука.

Словник 2014 року: рік, що минає надав старим словам нових значень, зрозумілі тільки українцям .

Куля в лоб — фатальна фраза нинішнього прем’єра Яценюка, який приречено пообіцяв йти в атаку на Грушевського, якщо переговори з владою Януковича не увінчаються успіхом. Переговори провалилися, а Яценюк на Грушевського так і не з’явився. Кулявлоб — самий епічний провал Яценюка після соціальних ініціатив Кабміну.

На фарбу — гасло, з яким волонтери і дрібні шахраї збирали гроші в містах України, щоб пофарбувати всі доступні поверхні в кольори національного прапора.

На органи — за повідомленнями російської пропаганди, жителів і бойовиків Донецької та Луганської областей, а так само бійців добровольчих батальйонів і ВСЕ (залежно від ситуації) вбивали заради органів, які потім переправляють в Європу. Головна страшилка весни і літа 2014 року.

Карателі — бійці ВСУ і добровольчих батальйонів; лексика, повністю взята з радянських підручників історії, настільки розігріла уми російських глядачів, що вони кинулися захищати від самих себе та інших жертв пропаганди, багатостраждальний Донбас. Читати продовження >>

Короткий опис статті: словник Нові позначення зібрали в словник, щоб нащадки через десятиліття не забули, чому «два раба» — це смішно Словник 2014 року: рік, що минає надав старим словам нових значень, зрозумілі тільки українцям

Джерело: Словник 2014 року: рік, що минає надав старим словам нових значень, зрозумілі тільки українцям | Оглядач

Також ви можете прочитати