Словник нібито іноземних слів, Гирло Мови

05.07.2015

Словник нібито іноземних слів

В російській мові існує велика кількість слів, які вважаються запозиченими, ці слова зведені в словники (наприклад, Словник іноземних слів російської мови ). Слова здебільшого — дійсно запозичені, але є один важливий момент, який словники іноземних слів, не висвітлюють — це етимологія самого заимствуемого слова.

Етимологічні словники більш інформативні, але, в переважній більшості випадків, ми бачимо посилання на якесь латинське чи грецьке слово, і на цьому все закінчується, слово з’являється ніби з нізвідки. Але такого не може бути. «Нові слова завжди примечаются бути гілками старих» (А. С. Шишков). Де ж першоджерела? — Їх немає.

Наш проект створений для того, щоб показати, що дуже часто запозичене в українську мову слово, безперечно має або слов’янське походження (і, по суті, не є іноземним), або походження цього слова — в настільки глибокої давнини (часи індо-європейської спільноти), що приписувати першість у походженні слова, не існували ще тоді латинянам або грекам, просто смішно.

Запозичення в такому випадку відбувається лише вживаною форми іноземного слова, але при цьому в російській мові можна виявити велике число слів з тим же стародавньому коренем, але мають слов’янські суфікси і префікси, і вважаються споконвічно слов’янськими за походженням.

Для правильного розуміння історії, явно необхідно розуміти всю этимологическую ланцюжок, адже запозичення слів практично завжди йде слідом за запозиченням технологій, навичок, ремесел, наук, і відповідно — правильне розуміння шляху запозичень тих чи інших слів, може пролити світло на історію виникнення того чи іншого культурного явища.

Ми не походимо від латинян або греків, слов’ян своя історія, своя культура. І ще треба розібратися в яку сторону йшло її поширення. У русофобів — укладачів словників іноземних слів, очевидна початкова установка — «слов’ян окультурили». Але. це не так.

Приємного читання!

Пошук за словником:

Короткий опис статті: словник іноземних слів Слово і його роль у пристрої Світобудови словник,етимологія,історія,русь,слов’яни,світобудову,православ’я,язичництво,книги,міфологія,релігія,символи,семантика,космос,загадки,генетика,походження

Джерело: Словник нібито іноземних слів — Гирло Мови

Також ви можете прочитати