Словник Ушакова

19.07.2015

Словник Ушакова

що Відбулися в Росії в перші два десятиліття XX століття революційні соціальні перетворення значно змінили словниковий склад російської мови. Вже в 20-е роки за пропозицією в. І. Леніна, голови ради Міністрів Російської Федерації, була розпочата робота над тлумачним словником російської мови. Виконував її як укладач і головний редактор відомий російський мовознавець — Дмитро Миколайович Ушаков.

Д. Н. Ушаков народився 24 січня 1873 року в Москві, помер 17 квітня 1942 року в Ташкенті. До моменту роботи над словником Д. Н. Ушаков був відомий своїми роботами з мовознавства, діалектології, орфографії, орфоепії, лексикографії та історії російської мови. У написаній ним у 1911 році книзі «Російське правопис» було проаналізовано співвідношення між написанням і вимовою в російській літературній мові. У цій праці Д. Н. Ушаков вперше обґрунтував необхідність реформи російської мови, а в 1917-1918 рр. він став активним учасників складання проекту орфографічної реформи.

Робота по створенню 4-томного «Тлумачного словника російської мови» велася Д. Н. Ушаковим, з 1934 по 1940 рік. На світ з’явився словник, заповнили істотну прогалину в описі розвитку російської мови в ХХ столітті. Цей словник віднесений фахівцями до числа обов’язкових у переліку словникових видань XIX-XX століть, тобто таких, без яких картина сучасного російської мови буде неповною. Перед вами електронна версія цього словника — найсучасніша і найзручніша з усіх існуючих форм видання словників.

Словник містить понад 90 000 словникових статей і розрахований на широке коло читачів.

Короткий опис статті: орфографічний словник словник Ушакова Словник Ушакова

Джерело: Словник Ушакова

Також ви можете прочитати