СловОнлайн, онлайн інтернет словники і энциклопедиии російської

17.07.2015

Букви

На сайті СловОнлайн ви можете знайти лексичне значення слова в одному з тлумачних словників російської мови.

На даний момент на сайті розміщені наступні словники та енциклопедії

Історія російської мови налічує кілька тисячоліть, а початок її губиться в глибині століть. Відомо, що прабатьком російської мови старослов’янською, і перші письмові пам’ятки російської культури були створені на цій мові. Батьком ж сучасної літературної мови вважається Пушкін, але цінність російської мови найбільш точно визначив Тургенєв – він називав його «великим, могутнім, правдивим і вільним».

Вчені — мовознавці навіть зараз губляться, коли просиш їх назвати кількість слів у «великому і могутньому». За різними оцінками, він налічує від 200 до 500 тисяч слів. Проте середньостатистичний чоловік в житті використовує від 2 до 2,5 тисяч. Куди ж діваються решта слова? Де вони зберігаються, поки про них хтось не згадає? Для рідкісних, складних і забутих слів існують різноманітні словники, якими ви можете скористатися на сайті СловОнлайн.

Словники – незамінний інструмент при вивченні будь-якої мови. Але найчастіше люди заглядають тільки в словники для перекладів, коли зустрічають незнайоме іноземне слово. Або в тлумачні словники, якщо незрозуміле слово – російське, а без нього сенсу пропозиції не зрозуміти. Багато хто і не підозрюють, що крім тлумачних та орфографічних існують ще й словники спільнокореневих слів, анаграм, орфографічних, морфологічних та фонетичних розборів слова онлайн. Але що це за словники і для чого вони служать?

Різновиди словників

Отже, тлумачні словники — це книги, в яких всі слова ранжовані строго за алфавітом і пояснені короткою статтею з прикладами використання слів. Наочні приклади можна побачити на сайті СловОнлайн — «Тлумачний словник живого великоросійського мови» в. І. Даля або «Тлумачний словник російської мови» С. В. Ожегова.

Словники синонімів відрізняються від тямущих тим, що описують не значення слова, а його синоніми (наприклад, красивий, прекрасний, чудовий, чарівний і т. д.). «Словник російських синонімів і схожих за змістом виразу» Н.Абрамова є синонімічним. Словники антонімів, паронімів та омонімів працюють за зворотним принципом, тобто описують антоніми (паронимы, омоніми) слова.

Але не варто плутати обитель синонімів зі словником спільнокореневих слів! У них, на відміну від синонімічного словника, зібрані слова, які мають спільний корінь (Говорити – говір – балакливий — мовець тощо) Так як в паперовому варіанті ці книги рідкісні, ви можете переглянути словник однокореневих слів російської мови онлайн.

Орфографічні словники чимось нагадують тлумачні, порядок слів у них алфавітний, але вони виконують зовсім просту функцію – показують, як слово пишеться. Орфоепічні словники схожі з орфографічними – вони пояснюють, як правильно вимовляти те чи інше слово.

Словотворчі та морфемные словники оповідають про значущих частинах того чи іншого слова. Якщо вам потрібен розбір слова за складом, онлайн словник допоможе вам розібратися, що таке корінь, суфікс, префікс і де вони заховані. Словникові статті до словника оформлені просто – зверху потрібне слово, а трохи нижче – шукані морфеми.

На додаток до перерахованих, існують ще різноманітні словники термінів (морських, фінансових, лінгвістичних, культурологічних, юридичних, діалектизмів, застарілих слів та інших).

Один з найбільш поширених тестів на знання російської мови – лексичний розбір і визначення значення слова. Вивчення запропонованих на сайті СловОнлайн словників допоможе у лексичному розборі, і значення слова онлайн визначити куди простіше, ніж годинами шукати в паперовому словнику. У такій нелегкій справі дасть підказку і словник лексичних значень онлайн, створений саме з цими цілями.

Словники нової ери

Українська мова так само складний, величезний і прекрасний, як і його словники. Але ці об’ємні томи з російськими словами всіх величин і розмальовок роками припадають пилом на темних полицях. Чому? Тому що настала нова ера – ера електронних словників. Їх паперові родичі відправляються в небуття, а онлайн-словники завдяки легкості у використанні все впевненіше завойовують позиції.

На сайті СловОнлайн ви можете переглянути будь онлайн-словник російської мови. Словники-онлайн відрізняються від своїх друкованих версій швидкістю і зручністю пошуку, що робить їх незамінними у швидкості сучасного життя.

Короткий опис статті: тлумачний словник онлайн СловОнлайн — словники російської мови Даля, Ожегова,Ушакова, Єфремової СловОнлайн,тлумачний,онлайн словник російської,мови,орфографічний,Даля, Ожегова,Ушакова, Єфремової

Джерело: СловОнлайн — онлайн інтернет словники і энциклопедиии російської мови Даля, Ожегова,Ушакова, Єфремової

Також ви можете прочитати