Тлумачний словник Ожегова, Шведової .. Завантажити безкоштовно і користуватися.

07.07.2015

Д. В. Дмитрієв

ТЛУМАЧНИЙ СЛОВНИК РОСІЙСЬКОЇ МОВИ

У форматі .djvu (графіка, пошуку немає):

Тлумачний словник Ожегова, Шведової .. Завантажити безкоштовно і користуватися.

28 mb

чи Добре ми знаємо свою мову? Здавалося б, відповідь на це питання досить очевидний: вважається, що всі, для кого українська мова є рідною, володіють їм чи не досконало, а ті, для кого він нерідний, — по-різному, в залежності від їх підготовки, від культурного і освітнього рівня.

Проте, що мається на увазі під знанням мови? І наскільки глибоко можна осягнути свою рідну мову? Адже відомо, що для щоденного спілкування та розуміння практично все, з чим ми стикаємося в житті, досить близько 1000 слів. Інший лексичний фонд російської мови, що налічує сотні тисяч слів, людині потрібен набагато рідше. Багато чого з того, що ми знаємо, знаходиться лише в нашому пасивному запасі. Це означає, що ми просто розуміємо багато слова і вирази, але не використовуємо їх у своїй промові. Крім того, мовна компетенція (уміння говорити мовою) — це не те ж саме, що розуміння устрою нашої мови. Так, ми можемо правильно вживати слова в мовленні, але не завжди вміємо дохідливо пояснити іншій людині, що воно означає і як слід його використовувати.

Коли ми намагаємося розкрити, наприклад, дитині або іноземцю сенс якогось слова або вирази, зробити це буває нелегко. Найпростіші слова здаються нам абсолютно зрозумілими без всяких пояснень. Однак саме прості слова мають складний зміст. Ми часто обмежується вказівкою на загальне значення слова і випускаємо з уваги всі можливі значення, які реалізуються лише в контексті. Але швидко згадати або підібрати потрібний контекст досить складно. Дуже важливо і те, що наша мова постійно оновлюється, змінюється. З нашого життя

йдуть якісь реалії, і позначають їх слова застарівають, на зміну їм приходять інші слова, що називають нові поняття, — і цей процес нескінченний. Всякий раз, коли ми хочемо отримати довідку про цікавлячий нас слові або вираженні і уточнити їх нормативний статус у сучасній мові, ми можемо звернутися до словника.

Короткий опис статті: тлумачний словник онлайн

Джерело: Тлумачний словник Ожегова — Шведової || Завантажити безкоштовно і користуватися.

Також ви можете прочитати