Тому.ру, Хто написав перший англійський словник?

05.07.2015

Хто написав перший англійський словник?

Ви знаєте, як з’явився словник. В латині існувало слово «дикционариус», що означало «колекція слів». Англійський учитель, якого звали Джон Гарланд, вперше назвав так список латинських слів, які учні зобов’язані були знати напам’ять. Було це приблизно у 1225 році. Англійська назва тлумачного словника сталося від цього латинського слова.

Більш ніж 300 років жодне англійське слово не з’являлося ні в одному словнику. Більшість словників в Англії були написані з тим, щоб допомогти людям, які вивчають латинь. Назви цих книг були воістину мальовничими, наприклад, «Склад для маляток» або «Сад слів».

Нарешті в 1552 році перший словник англійських слів вийшов у світ. Його склав Річард Ха-лоет. Назва словника було довгим: «Абседа-риум Англико-Латинум про Тирункулис». Як бачите, називалася ця книга також по-латині. Її відмінність від інших словників полягало в тому, що кожне англійське слово в ньому мало англійське пояснення, а вже потім тільки латинський переклад. Так як словник помістив англійські слова з їх поясненнями на перше місце, він був визнаний першим англійським тлумачним словником.

«Абседариум» містив 26 000 слів. Він був дуже популярний, але дуже дорогий. В результаті було випущено велику кількість подібних книг, менших за обсягом, але більш доступних простому читачеві.

В ті дні творці словників не прагнули включити у них всі слова англійської мови: вони пояснювали лише найскладніші. Перша книга під назвою «Англійський тлумачний словник» з’явилася в 1623 році. Її склав Генрі Коку-рем.

У 1807 році в Сполучених Штатах америки Ной Вебстер почав роботу над величезним словником, який вийшов у світ в 1828 році. Словник містив 12 000 слів і 40 000 коментарів до них. Ніхто до Вебстера не робив таку роботу. Вебстер трохи спростив орфографії важких слів, завдяки чому написання деяких англійських слів в Англії та Америці розрізняється.

Короткий опис статті: англійський словник

Джерело: Тому.ру — Хто написав перший англійський словник?

Також ви можете прочитати