Як вивчити англійську мову самостійно?

15.06.2016

Як вивчити англійську мову самостійно?

Як вивчити англійську мову самостійно?

Як самостійно вивчити англійську

Вивчити англійську мову — можливо. Головне – це правильно поставити завдання. Освоїти англійську намагаються багато, але у більшості це не виходить. Проблема в тому, що майже всі намагаються саме вчити мову, а не користуватися ним. Вони запам’ятовують слова, розбирають граматичні правила, прослуховують аудиоуроки, але до кінця не розуміють, для чого все це робиться. Просте пояснення – щоб освоїти англійську – є надто загальним і не дозволяє вірно поставити собі самому завдання.

Треба усвідомлювати, що якщо ви турист, то вам потрібен розмовну мову на середньому рівні, а також важливо добре сприймати мову на слух. Перед тим, хто збирається працевлаштуватися в іноземній компанії, стоїть завдання більш глибокого опанування мови. Подібний рівень передбачає здатність дивитися фільми англійською і вільно читати художню літературу. Крім того, необхідно поглиблено вивчити мовні теми, що відносяться до обраної професії. Якщо потреба в англійській мові обмежується читанням технічної документації або спілкуванням в інтернеті, то в процесі навчання немає сенсу витрачати багато часу на фонетичну і розмовну практику, краще сконцентруватися на збільшенні словникового запасу і освоєнні складних граматичних конструкцій.

Найбільш легкий спосіб вивчити англійську самостійно з нуля – це регулярно перебувати в англомовному середовищі і скористатися послугами професійного викладача (але не забудьте обговорити з ним те, для чого вам потрібен мова). На жаль, такий шлях доступний не всім. Досягти успіху можна і самостійно. Можливості, що надаються сучасною світовою павутиною» істотно полегшують це завдання.

У процесі навчання вам часто доведеться займатися витонченою формою самообману. Фокус в тому, що будь-яка людина за своєю природою ледачий і, постійно змушуючи себе працювати над вивченням мови, ми надмірно навантажуємо власну силу волі. В результаті ми не витримуємо і кидаємо уроки. У зв’язку з цим належить навчитися вчитися так, щоб зменшити цю напругу.

Отже, стартуємо

Як вивчити англійську мову самостійно?

Більшість з тих, хто намагається вивчити англійську мову в домашніх умовах, коли вивчали її в школі. Як правило, звідти їм вдалося винести знання алфавіту і правила вимови. Якщо ви не володієте цим багажем, то алфавіт і вимова доведеться завчити. Заняття нудне, але хай вас утішить, що в англійській 7 букв менше, ніж у російській.

За літерами йдуть слова. І тут важливо розуміти, що зазубрювати окремі слова – справа нудна і майже марна. Набагато правильніше робити це в контексті будь-яких ситуацій, що описуються англійською мовою. Це може бути вживана фраза або віршик. Корисно запам’ятати англомовне опис дій, які ви самі часто робите. Повірте, ви скоро почнете мимоволі і без жодної напруги вимовляти про себе, що «пора поставити каструлю на вогонь», «потрібно не забути вимкнути світло», «з крана тече занадто холодна вода». Тільки не забудьте перевірити правильність побудови фрази. Адже оскільки поруч з вами немає викладача, то поправити вас буде нікому, і є шанс, що укорените в пам’яті помилку.

У процесі навчання вам будуть зустрічатися незнайомі слова. Намагатися запам’ятати їх все і відразу немає сенсу. Уявіть собі, що на третьому місяці вивчення мови ви зіткнетеся з іменником «клятвопорушник» і зазубрите його. Як часто вам доведеться використовувати це слово в своїй практиці? Вкрай рідко. І немає ніякого сенсу витрачати на нього резерв власної пам’яті і працьовитості! Використовуйте простий прийом – заучуйте тільки ті слова, з якими ви зіткнулися 3 рази через 1,5 години навчання. Потім цей ценз варто знизити до 2-х разів. Збільшивши свій словниковий запас, можна почати звертати увагу на ті слова, які зустрічалися вам по разу два уроки поспіль, і ті, які здаються важливими. І не забувайте розучувати їх, обов’язково вживаючи в контексті якоїсь фрази.

Хочете бути грамотними? Вивчайте граматику

Граматика – основа будь-якої мови. Якщо ви задумалися про те, як вивчити англійську мову самостійно, то врахуйте, що часів в англійській існує безліч (здається, більше 30). Але вам цілком вистачить дванадцяти. Повірте, навіть англійці рідко використовують більше, не кажучи вже про американців. Отже, досить вивчити чотири граматичні форми (Simpie, Continuous, Perfect та Perfect Continuous) в розрізі теперішнього, минулого і майбутнього, щоб закрити питання з граматикою надовго.

З метою полегшити собі навчання, опишіть яку-небудь одну дію у всіх 12 граматичних формах. Виберіть яскраву і добре запам’ятовується вам тему. Наприклад, вживання алкоголю.

Другий важливий момент – використання прийменників. Яких-небудь правил тут не існує. Грамотно вживати прийменники ви навчитеся тільки в процесі практики.

Читайте, пишіть і говоріть

Намагайтеся частіше читати англомовні тексти і іноді переписувати їх від руки. Робота пальцями активізує пам’ять. Оптимальними є статті, в яких зустрічається одне незнайоме слово на 50. Не беріться за надто складний матеріал, якщо вам доведеться звертатися до словника щохвилини, то ви швидко втомитеся.

Говорити на мові, що вивчається потрібно обов’язково незалежно від кінцевої мети навчання. Усна мова – найдієвіший спосіб, щоб подолати «боязнь мови» — побоювання того, що ви будете виглядати нерозумно, здійснюючи ті чи інші помилки. Спробуйте знайти співрозмовника – носія мови. У мережі чимало англомовних людей прагнуть вивчити російську мову.

Діалог – кращий спосіб підняти свою самооцінку і отримати додаткову мотивацію. Навіть якщо ви скажете якусь фразу неправильно, але ваш співрозмовник при цьому вас зрозуміє, ви отримаєте потужний стимул для подальшого навчання.

Фільм, фільм, фільм

Перегляд англомовних фільмів з російськими субтитрами – чудовий спосіб вивчення мови. Він має кілька переваг:

 • навчання відбувається «з розвагою», що позбавляє від зайвої напруги;
 • прослуховування англійської мови і повторення окремих фраз за акторами дозволяє виробити правильну вимову;
 • збільшення словникового запасу відбувається у супроводі відповідної картинки, що дозволяє легше запам’ятовувати нові вирази.

  Головне – це методичність

  Щоб самостійно вивчити англійську мову, необхідно займатися ним регулярно. Спочатку цілком достатньо однієї години в день. Важливо лише розуміти, що подібний графік неможливо замінити семичасовым недільним уроком. А якщо вам зовсім не хочеться займатися сьогодні, то обманюйте себе самого – скачайте новий фільм англійською мовою та розважайтеся приблизно 2,5 години.

  Короткий опис статті: вивчити англійську Самостійно вивчити англійську мову непросто, але можливо. Важливо лише правильно поставити перед собою завдання, мотивувати себе і грамотно підійти до процесу навчання. Як вивчити англійську мову самостійно

  Джерело: Як вивчити англійську мову самостійно?

 • Також ви можете прочитати