• Словники

  Які бувають словники . Знаю все!

  06.07.2015

  Які бувають словники

  Які бувають словники . Знаю все!
  Скільки існує типів словників, важко підрахувати. Деякі з них широко відомі, інші являють собою справжню рідкість. Дуже велика група — одномовні словники, в яких містяться слова лише одного (наприклад, російського) мови.

  Орфографічний словник дає зразок правильного написання слова у всіх формах, а словник наголосів містить перелік слів з позначеним наголосом.

  Тлумачні словники пояснюють значення слова, до цієї групи відносяться два найвідоміших словника російської мови — Ст. Даля і С. Ожегова. Багато словники вимагають посилань на їх використання у роботі. В іншому випадку це плагіат .

  Для того, щоб дізнатися походження слова, користуються етимологічним словником, склад слова і те, як воно утворене — словообразовательным.

  З допомогою спеціальних словників можна підбирати антоніми, синоніми та паронимы.

  Існують і зборів більш великих мовних одиниць, ніж слова: фразеологізмів, крилатих слів, прислів’їв, приказок. І тут помітне місце займає словник прислів’їв і приказок, складений Ст. Далем.

  Бувають дуже екзотичні словники, з якими знайомі тільки фахівці. До них відноситься, наприклад, зворотний словник: у ньому слова розміщені в алфавітному порядку, але з урахуванням зворотного читання. Тобто на першому місці в списку знаходиться не те слово, яке починається на «а», а те, що на цю букву закінчується. Кому він може знадобитися, наприклад, поетам, адже по суті це словник рим.

  Незважаючи на різноманітність, у всіх словників є, принаймні, два загальних елемента: алфавітний порядок розміщення слів і таке поняття, як словник (з наголосом на «о») — перелік слів у посібнику.

  Короткий опис статті: словники Існує кілька типів словників: орфографічні, тлумачні, словотворчі, зворотні. словники

  Джерело: Які бувають словники | Знаю все!

  Також ви можете прочитати